Примите участие
в розыгрыше
футболки с логотипом Obozrevatel Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

Персоны

Андрей Парубий
Биография »

Андрей Парубий

Новости

Биография

Народився в 1971 році в Червонограді Львівської області. У 1994-му закінчив Львівський державний університет імені Франка. Пізніше – аспірантуру на кафедрі політології університету «Львівська політехніка».

Політичну діяльність розпочав в 1988-му. Тоді ж очолив націоналістичну молодіжну організацію «Спадщина». Брав участь у проведенні перших на західній Україні пікетів. В 1989 році був заарештований за проведення несанкціонованого мітингу. З 1990 року – депутат Львівської облради. Наступного, 1991-го, року разом з Олегом Тягнибоком бере участь у заснуванні Соціал-націоналістичної партії України (СНПУ), пізніше перейменованої у ВО «Свобода».   

З 1994-го по 1998-ий працює депутатом Львівської облради. З 2002 року обіймає в обласній раді посаду заступника голови. З 2006 року представляє там фракцію блока «Наша Україна». У 2007-му Парубія обрано народним депутатом парламенту VIскликання від блоку «Наша Україна – Народна самооборона». Член депутатської групи В’ячеслава Кириленка «За Україну!».   

Активний учасник Помаранчевої революції. Під час подій листопада-грудня 2004-го року був комендантом Українського дому в Києві. Нагороджений пам'ятним знаком «Визначному учаснику Помаранчевої революції». Член політичної ради партії «Наша Україна».

З 2005-го — голова партії Народний союз «Українці!», реорганізованої в Громадянське об'єднання «Український дім».

З 2006-го року — депутат Львівської обласної ради від блоку «Наша Україна».

З 2007-го — народний депутат України VI скликання від блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Голова підкомітету з питань контролю над здійсненням зовнішніх відносин Комітету Верховної Ради у закордонних справах. Член депутатської групи В'ячеслава Кириленка «За Україну!».

3 лютого 2012 року написав заяву про вихід з партії «Наша Україна». 6 червня вступив до партії «Фронт змін».

З 2012-го — народний депутат України VII скликання від ВО «Батьківщина». Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення інтеграції України в міжнародний науковий та освітній простір Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

27 лютого 2014 року указом виконувача обов'язків Президента України призначений Секретарем РНБО.

Політик одружений. Виховує доньку Ярину.

Блоги / мнения