newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Виктор Ющенко

Виктор Ющенко

26 Статей
1027 связанных новостей

Третій президент України. Народився 23 лютого 1954 року у селі Хоружівка Сумської області. Вдруге одружений, має двох синів – Андрія і Тараса та трьох доньок – Віталіну, Софію та Христину.  У 1975 році закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут. Відтак працював помічником бухгалтера. У 1977 році вступив до КПРС. З 1985 року працював у Держбанку СРСР, пізніше на запрошення Вадима Гетьмана перейшов до київського відділення Агропромбанку СРСР. 

З січня 1993 року до грудня 1999-го – голова правління Національного банку України. За часів головування у Нацбанку Ющенка та прем’єрства Павла Лазаренка в Україні була проведена грошова реформа (1996 рік) та введена в обіг національна грошова одиниця – гривня. З кінця 1999 року і до травня 2001-го Віктор Ющенко – прем’єр-міністр України. Свою посаду Ющенко залишив 29 травня 2001 року у зв’язку з резолюцією Верховної Ради про недовіру Кабінету міністрів. З цього моменту почався дрейф Ющенка у напрямку опозиційних сил. 

На початку 2002 року Віктор Ющенко очолив опозиційний до влади виборчий блок «Наша Україна».  До складу блоку увійшли 10 партій правоцентристської орієнтації. На виборах-2002 до Верховної Ради «НУ» отримала у багатомандатному окрузі 24,7% голосів виборців (1-е місце серед партій і блоків) і сформувала найбільшу фракцію у Верховній Раді. В подальшому був кандидатом від опозиційних сил на посаду президента України на виборах 2004 року.

У розпал передвиборної кампанії сталося отруєння Ющенка. Як стверджувалося потім, у отруєні був застосований один з різновидів діоксинів. Розслідування цього злочину правоохоронними органами не дало жодного результату, навіть після обрання Віктора Ющенка президентом. За результатами першого туру голосування, Ющенко набрав 39,90% проти 39,26% у свого головного опонента, кандидата від провладних сил Віктора Януковича.

Другий тур голосування, за твердженням переважної більшості міжнародних організацій, пройшов з брутальними порушеннями виборчого законодавства, з застосуванням технологій загальнодержавного фальшування результатів голосування, в тому числі і з втручанням в електронну систему підрахунку голосів в ЦВК. Ці факти були доведені у Верховному Суді України, в результаті якого було призначене повторне голосування. За підсумками цього голосування Віктор Ющенко став президентом України (отримав 51,99% голосів проти 44,20% Віктора Януковича). Зазначені події розгортались на фоні безпрецедентних протестних акцій, знаних як «помаранчева» революція.

Віктор Ющенко був президентом України протягом лише однієї каденції. У 2010-му він програв президентські перегони, поступившись у рейтингу місцем Юлії Тимошенко та Віктору Януковичу, якого і було обрано главою держави.