Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

Персоны

Юлия Тимошенко
Все персоны »

Юлия Тимошенко

2 статьи

Одна зі знакових фігур українського політикуму. Двічі прем’єр-міністр України, лідер опозиції, голова ВО «Батьківщина». Народилась 27 листопада у Дніпропетровську, вийшла заміж у 18-річному віці, має доньку – Євгенію Олександрівну Тимошенко-Карр (1980 року народження). Комерційну діяльність розпочала у 1989-1991 роках, тоді ж познайомилась і з Олександром Турчиновим, в майбутньому – другою за значимістю людиною у Блоці. На початку 90-х Тимошенко разом з чоловіком Олександром виводить сімейний бізнес на більш серйозні орбіти, що у підсумку дає їй можливість очолити (у 1995-1997 роках) корпорацію «Єдині Енергетичні Системи України».

Діяльність компанії ЄЕСУ оцінюють неоднозначно. Фактичну монополію, отриману ЄЕСУ на газовому ринку України, пов'язують зі співпрацею ЄЕСУ та прем'єр-міністра України П.І.Лазаренка. у 1995 році  проти Юлії та Олександра Тимошенків було порушено кримінальні справи, які було скасовано у 2002-му. З 1996 року Юлію Тимошенко обирають народним депутатом України – спочатку за 229-им мажоритарним округом (Верховна Рада ІІ скликання), відтак за округом №99 (ІІІ скликання). З 1999 року Тимошенко – віце-прем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка.   

5 січня 2001 року Тимошенко заарештовано за обвинуваченням, пов’язаним з її діяльністю на посаді керівника ЄЕСУ. Згодом прокуратура замінила утримання Тимошенко під вартою на підписку про невиїзд. На початку 2001 року, від час масових антивладних виступів в країні, Юлія Тимошенко займає опозиційну нішу і впевнено утримує за собою негласне лідерство у цій сфері на протязі тривалого часу. У березні 2002 року Тимошенко вперше проводить до парламенту власну фракцію – на виборах-2002 Блок її імені набрав 7,2% голосів. 

У лютому 2005-му, після «помаранчевої революції» та перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка, Верховна Рада голосує за призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра України. Проте вже 8 вересня 2005 року Віктор Ющенко відправляє у відставку Кабінет міністрів Юлії Тимошенко, чим знову повертає Тимошенко на чіткі (і подекуди радикальні) опозиційні засади. Тим часом у суспільстві БЮТ отримує вагому підтримку, тож під час виборів до ВР у 2006 році, а також на позачергових парламентських виборах-2007 Блок Тимошенко проводить до складу Ради чисельну фракцію.

18 грудня 2007 року коаліція БЮТ і НУНС з другої спроби голосує за призначення Тимошенко прем’єр-міністром України. Після тріумфу 2005 року («за» Тимошенко тоді проголосували 373 депутати), у 2007-му Тимошенко ледь набирає мінімально необхідну кількість голосів – 226. На прем’єрській посаді Тимошенко залишається до президентських виборів 2010 року, в яких вона бере участь і які програє Віктору Януковичу. З березня 2010 року Юлія Тимошенко знову перебуває в опозиції. Останнім часом увага до неї прикута ще й завдяки порушеним Генпрокуратурою карним справам. Останні торкаються діяльності Юлії Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України.

Наши блоги

Топ-блог