УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Персона

Лина Костенко

Лина Костенко

36 связанных новостей

Відома українська поетеса, шестидесятниця.

Народилась 19 березня 1930 року на Київщині у родині вчителів.

У 1936 батьки Костенко переїхали до Києва, де Ліна Василівна закінчила середню школу. Після цього вона навчалася у Київському педагогічному інституті, Московському літературному інституті імені Горького, який закінчила у 1956 році.

Перша збірка віршів Ліни Костенко – «Промені землі» – вийшла у 1957 році.

У 60-х роках поетеса була найбільш помітною у плеяді молодих українських авторів, що творили у той час. Костенко показала себе як митець нелояльний по відношенню до тодішнього режиму, через що тривалий час її вірші майже не виходили друком.

У 1987 році Костенко видала роман у віршах «Маруся Чурай», за який (і за збірку віршів «Неповторність») була удостоєна Шевченківської премії.   

У тому ж році Ліна Костенко видала збірку віршів «Сад нетанучих скульптур» та збірку віршів для дітей «Бузиновий цар».

У 2010-му, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку «Записки українського самашедшего», яка є першої частиною запланованої трилогії. Відомо також, що на той час вона підготувала іще дві книги – другу частину «Записок» та збірку «Чорнобильські повісті».

В січня 2011 року Ліна вирушила у тур-презентацію свого першого роману. Презентації відбулися в Києві, Рівному та Харкові, усюди були аншлаги, не всі охочі потрапити змогли це зробити через те, що вже не було місця у залах. Але 9 лютого письменниця перервала свій тур через особисту образу.

У лютому 2011 року вийшла поетична збірка Л.Костенко «Річка Геракліта», куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій.

Ліна Костенко є почесним професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», почесним доктором Черновіцького університету, є лауреатом премії Петрарки (Італія, 1994 рік), лауреатом міжнародної літературно-художньої премії імені Олени Теліги (2000). Відома своєю публічною відмовою від звання Героя України і мотивацією цієї відмови – «політичної біжутерії не ношу».    

Донька Ліни Костенко – Оксана Пахльовська – також є поетесою, а ще відомим культурологом і професором одного з римських університетів.

Связанные новости