Кіно і книжки з ранку до ночі. Будні Шевченківського комітету

шевченківська премія

Як я був підлітком, то хотів бути членом журі всяких культурних конкурсів – дивишся собі фільми, читаєш книжки, розглядаєш картини – а тобі ще й гроші за це платять. (Тоді я ще не знав про можливості експертів Нацкомісії із захисту суспільної моралі). Згодом мені відкрилася страшна правда життя і я зрозумів, що помилявся – тепер я співчуваю суддям, яким випало читати і дивитися не те, чого хочуть, а що мусять.

Востаннє я згадав про це днями, побачивши список кандидатур на здобуття Шевченківської премії.

Бідні члени комітету – їм за два місяці треба оцінити 45 претендентів! Щоб сумлінно все вивчити, треба лише цим займатися з ранку до ночі без вихідних. А з іншого боку – самі винуваті, адже чверть робіт вони самі й запропонували. Від цього року члени комітету можуть самі пропонувати кандидатури і вони цим сповна скористалися.

Видео дня

Ще новинка – право на подання для "культурних інституцій". Тепер серед таких інституцій не лише вже звиклі "Просвіта" та творчі національні спілки. Там такі цікаві організації, як от "Центр православной культуры "ЛЕСТВИЦА" (альбом "ЗНО: Заспівай Нашу Освіту", Бердичівська міська організація ветеранів 2015 року, громадська організація "Культура медіальна" (інсталяція "Трансмутація Турнікета (Турнікет – Переворот – Кийок)", сектор культури та туризму Васильківської райдержадміністрації. А що, чим не культурні авторитети? Ну, і звичайно, окремі видавництва, телеканали та галереї радо запропонували власних авторів.

Мабуть, саме через ці новації з подання претендентів їхній список вийшов такий картатий.

Найбільше робіт у номінації "Література, публіцистика, журналістика" – 26.

Там не лише окремі прозові твори і поетичні збірки, а й "Мобільна виставка фото-поетичних колажів", "Текстології до серії факсимільних видань", "Енциклопедія художнього металу" в двох томах і п’ятитомник "Симон Петлюра". Всіх перевершив "цикл з двадцяти тематичних випусків журналу "Антиквар" (2012-2016)". Саме так, подали підшивку своїх номерів і сподіваються на премію для директора, редактора та дизайнера.

Звичайно, що крім згаданої екзотики в переліку чимало книжок, вже добре відомих українським читачам, так що вибрати справді є з чого.

Про вибір членів Комітету ми довідаємся на початку березня, а мою власну відзнаку я оголошую вже зараз. В номінації "Воля до перемоги" перший приз отримує прозаїк Олег Чорногуз. Він представлений вже вдев’яте – подавався майже щороку від 2006-го.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...