newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Томенко хоче знати, як в Раду потрапили «ліві пасажири»

Томенко хоче знати, як в Раду потрапили «ліві пасажири»

27 липня під час засідання фракції БЮТ заступник керівника фракції Микола Томенко повідомив, що ним зареєстрований проект Постанови «Про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування факту перебування в сесійній залі ВР сторонньої особи – депутата Луганської міської ради Клінчаєва Арсена Степановича та застосування ним фізичної сили по відношенню до народних депутатів України» (реєстр. № 1199).

Народний депутат вбачає гостру необхідність створення слідчої комісії у зв’язку з появою інформації у ЗМІ, підтвердженої фотофактами, про те, що на першому пленарному засіданні під головуванням Олександра Мороза у сесійній залі були помічені сторонні особи, які брали активну участь у бійках біля трибуни. Зокрема, одним з найактивніших бійців з боку «антикризової коаліції» став депутат Луганської міської ради від Партії регіонів Арсен Клінчаєв, який взагалі не мав права перебувати у сесійній залі парламенту.

На переконання Томенка, слідча комісія має дати оцінку не тільки діям комендатури та керівництва Верховної Ради, а і Партії регіонів, які порушили не лише регламент, а чинне законодавство, бо йдеться про вчинення протиправних дій і кримінальну відповідальність тих людей, які допустили депутата міської ради не просто на територію Верховної Ради, а в сесійну залу, в якій, відповідно до Регламенту, «не можуть перебувати особи, які не є народними депутатами України».

«Я не виключаю, що під час того протистояння була залучена не одна стороння особа, а тому Тимчасова слідча комісія має ретельно вивчити відеоматеріали тих парламентських сутичок», - вважає Микола Томенко.

Згідно з проектом Постанови, головою Тимчасової слідчої комісії пропонується обрати народного депутата Віталія Курила (БЮТ), а заступником – Зіновія Шкутяка («Наша Україна»).

«Оглядач» почав розслідування цього скандалу матеріалом « Партія Регіонів запустила в Раду сторонніх бійців?» на який вже почали реагувати парламентарії. Так, заяву з цього приводу оприлюднила «Наша Україна», а фракція БЮТ також зажадала відповіді, чому в залі засідань ВР знаходяться охоронці Мороза з табельною зброєю.