newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

«Обоз» довів Раду до слідчої комісії

«Обоз» довів Раду до слідчої комісії

БЮТ хоче розібратися з тими, хто стоїть за спиною Мороза

Фракція БЮТ зареєструвала в ВР Постанову про необхідність створення тимчасової слідчої комісії стосовно перебування в сесійній залі сторонніх осіб. Депутатами БЮТ було встановлено, що 11 липня під час бійки у Верховній Раді в сесійній залі перебував депутат Луганської облради Арсен Клімчаєв. «Оглядач» детально розповідав про цей інцидент у статті «Партія регіонів запустила в Раду сторонніх бійців?». Крім того, «Наша Україна» вже відреагувала на такий безпрецедентний випадок офіційною заявою.

Представники БЮТ теж висловили обурення цим фактом. «Ще такого не було, щоб бойовика заводили в зал», - заявив Олександр Турчинов.

На думку Миколи Томенка, це може бути не поодиноким випадком. Цілком можливо, що 11 липня в залі були присутні і інші сторонні особи від Партії регіонів. Також депутати БЮТу занепокоєні присутністю в сесійній залі охорони Олександра Мороза, яка озброєна табельною зброєю. Депутати вважають, що ВР повинна розглянути і це питання.

"Наша Україна" дізналася правду про свою поразку

«Наша Україна» заявляє протест з приводу присутності сторонніх у залі Верховної Ради України. Про це йдеться у заяві прес-служби НУ, яка є реакцією на публікацію "Оглядача" "Партія регіонів запустила в Раду сторонніх бійців?"

"Сьогодні у засобах масової інформації з’явилися свідчення з документальним підтвердженням (фото) щодо присутності у сесійній залі Верховної Ради України сторонніх осіб – не народних депутатів України, які брали участь у сутичках та побитті народних депутатів на боці Партії регіонів. Цей інцидент мав місце 11 липня 2006 року під час першого засідання Верховної Ради України під головуванням Олександра Мороза", — говориться у заяві.

«Наша Україна» вважає такий інцидент грубим порушенням конституційних прав народних депутатів України, нехтуванням парламентських традицій та порушенням чинного законодавства України. "У разі підтвердження цих фактів ми розцінюватимемо подію як грубе порушення та неповагу до закону з боку Партії регонів, яка не отримавши, а лише відчувши присмак влади, переносить кримінальний «беспредел» у вищий законодавчий орган держави", — заявляють у НУ.

"У такому разі ми покладатимемо відповідальність за цей інцидент персонально на Олександра Мороза. У зв’язку з цим вимагатимемо від нього пояснень: чи не була присутність «бойовиків» Партії регіонів у сесійній залі погоджена Олександром Морозом з Партією регіонів з метою його захисту у кріслі голови парламенту після зрадницького розвалу ним Коаліції демократичних сил?", — підкреслюється у заяві.

«Наша Україна» звертається до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України перевірити інформацію та дати правову оцінку подіям у парламенті 11 липня 2006 року. "Ми наполягаємо на якнайшвидшому та ретельному розслідуванні цієї справи та вжитті всіх необхідних заходів, передбачених чинним законодавством України. Винні мають бути покарані!", — заявляють у блоці.