Балога в Секретаріаті незамінний

192
Балога в Секретаріаті незамінний

Близький до голови Секретаріату Президента Віктора Балоги політолог Вадим Карасьов спростовує інформацію, що голова президентської адміністрації написав заяву про відхід і шантажує Ющенка. Про це пише газета "Сегодня".

Видео дня

На думку політологів, замінити свого "сірого кардинала" Президенту зараз ні на кого. Називають кандидатури харківського губернатора Авакова, близького до брата Президента Петра Ющенка, або голови СБУ Наливайченка, «однак це фігури не того масштабу», - каже політолог Володимир Фесенко.

"Губернатор Київської області Ульянченко – майстер інтриги і домовленостей з олігархами, але вона не має необхідного впливу в регіонах і досвіду ведення виборчої кампанії. Найреальніший варіант – повернення Безсмертного (замголови СП й керівник штабу Ющенка-2004), однак я чув, що він сам не хоче цього", - додає Фесенко.

Як пише газета, Віктор Ющенко, ще недавно націлений на дострокові вибори, зіткнувся з несподіваною проблемою: "йти на них ні з ким". На думку видання, Ющенко фактично стоїть перед дилемою: створення блоку імені себе з начальником штабу Балогою або його розділення на кілька колон – "Наша Україна", "Єдиний центр" (швидше за все, з Блоком Черновецького) і Українська народна партія Костенка зі "Свободою" Тягнибока. Причому в останньому варіанті сам Ющенко у виборах не бере участь і робить ставку на блок Балоги-Черновецького, зазначає видання. Перший варіант вигідніший з погляду набору голосів, але він можливий лише в двох випадках: або Президенту вдасться "вламати" Кириленка на союз із Балогою, або він змінює владу в "Нашій Україні" (в такому варіанті, на думку Фесенка, Кириленка може замінити Яценюк). У разі невдачі буде задіяно другий варіант, однак, є імовірність, що за результатами жодна з пропрезидентських партій до Ради не пройде.

За словами Карасьова, ситуація має вирішитися протягом найближчих десяти днів. Однак доти не буде чіткої мотивації у виборах ні в Балоги, ні в Ющенка. А без неї «протиснути» проведення дострокових виборів буде дуже важко.

Фесенко також вважає, що конфлікт усередині свого табору Президенту треба вирішувати швидко: "Відтягування виборів створює передумови для нової спроби створення коаліції між БЮТ і Партією Регіонів. А ось у майбутньому парламенті така коаліція вже буде неможлива, що життєво важливо для президента".

Епіцентр конфлікту – взаємини лідерів "Нашої України" Кириленка й Романа Зварича з Балогою – розпалений ще з часів створення Балогою всередині "Нашої України" партії "Єдиний центр". Крім того, за деякою інформацією, зіпсувалися відносини в Балоги й з братом президента Петром Ющенком. Минулого тижня з'явилася інформація, що Балога написав заяву про відставку й поставив Ющенка перед вибором.