Епідемія зброї: ринок зброї в Україні через призму дебатів кандидатів у Президенти США

В Україні - 5-6 мільйонів одиниць нелегальної зброї. Потенційно у кожного шостого українця є нелегальний вогнепал. Ефективність добровільної здачі – 4,5 тис. (дані весняної демілітаризації населення) – менше десятої відсотка.

Кількість грабежів у країні зросла на 40%. Порівняно з довоєнним періодом чисельність умисних вбивств за два роки, за даними ГПУ, зросла з 5,9 тис. до 8,2 тис. І це без урахування зменшення контрольованої території.

Для декого, особливо пасіонаріїв, вихід з цієї ситуації вбачається у тому, щоб озброїти населення. Нібито наявність зброї має убезпечити нас від злочинців.

Наводячи такі аргументи, ми любимо кивати на США, де зброя легалізована і нібито в штатах, де ліберальніші умови її придбання, кількість убивств нижча.

Але… Вчорашні дебати Клінтон vs Трамп показали, що більшість американців незадоволені ліберальним ринком зброї, власною безпекою та - масовими вбивствами, за якими США впевнено тримає лідерство. У світі за період 1966-2012 рр. сталося 290 масових вбивств, з яких 90 (31%) відбулись у США. І судячи з дебатів для обох кандидатів – це реальна проблема.

Так, Трамп заявив, що вирішить проблему законності та порядку через технології "зупини і обшукай" у довільному порядку. Майже за аваківською ідеєю презумпції правоти поліцейського. Фактично безпека вище прав людини.

Клінтон, у свою чергу, заявила, що проблему масових розстрілів у США можна вирішити через повернення довіри суспільства до поліцейських, через упевненість у тому, що копи будуть застосовувати силу лише тоді, коли це необхідно і через розуміння того, що всі поважають закон. Кандидат від демократів заявив про необхідність реформи ринку зброї. "Ми вважаємо за необхідне забрати зброю у тих, у кого її не повинно бути". Зброя – заявила вона – основна причина смерті серед молодих афроамериканців, від неї гине більше, ніж від 9 інших причин смертей.

Зараз у США зброєю володіють близько 43% сімей. Та ніхто з кандидатів не заявив, що цього замало для того, щоб зупинити злочинність та підняти безпеку.

У Нью-Йорку, наприклад, після запровадження найсуворіших у Штатах обмежень на зброю, кількість убивств за 5 років (2009-2014) скоротилась на третину.

Як показав досвід Дніпра, де злочинець, що міг поводитись зі зброєю, застрелив двох озброєних поліцейських, пістолет у кармані не буде панацеєю. Він провокуватиме злочинця поводитись з вами жорстокіше. Та ми й далі продовжуємо шукати універсальні ліки від усіх суспільних хвороб, як алхіміки Середньовіччя філософський камінь. Тільки панацеї не існує. На відміну від зброярського лобі.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости