Юрій Луканов

Юрій Луканов

39 Статей
8 связанных новостей

Народився 26 грудня 1958 у Києві. Журналіст. Про самого себе каже, що він "серйозний журналіст, який часто валяє дурня".

Автор численних статей, кількох книжок, сценаріїв документальних фільмів, автором і продюсером документальних фільмів.

Написав першу в Україні незалежну книжку про діючого на той час главу держави «Третій Президент. Політичний портрет Леоніда Кучми» (видавництво «Такі справи»). Видав також дорожні нотатки за підсумком своїх подорожей Європою «Європейський феєрверк». Він є автором сценарію і продюсером кількох документальних фільмів, серед яких найпомітніші «Три любові Степана Бандери», «Хто ви є, містер Джекі?» - останній про стосунки дисидента Валерія Марченка з громадянкою Голландіїї Джекі Бакс, яка писала йому у неволю аж чотири роки, доки він не помер.

Юрій Луканов твердить, що він валяє дурня, коли пише політичні епіграми та виршики чорного гумору, які називає козюльками, і сатиричні п’єски слідами актуальних політичних подій. Він видав дві книжки політичних епіграм «Козюльки» і «Колода від Ющенка».

Найулюбленішим твором чорного гумору вважає еротично-патріотичну страшилку: «Москаль до вкраїнки підкрався, нахабний. Прутня зненацька загнав під живіт. Більш Україну загарбать не прагне - У патріотки ТАМ був динаміт». Улюбленою політичною "козюлькою" вважає епіграму про Ющенка і Януковича, коли вони помирился і останній став Прем`єр-міністром: «Мали пацани сходняк Про життя насущне. Янукович тепер - «Так!», Ющенко - «Тому що!».

Юрій Луканов пише і серйозні статті, зокрема, розслідування, завдяки яким двоє безневинно засуджених чоловіків вийшли на волю. Попри серйозність такої роботи, його улюбленою фразою є: «Не стався до життя надто серйозно - все одно живим тобі з нього не видряпатися». Друкується в газетах й інтернет-виданнях «День», «Газета по-українськи»(інтернет-версія: gazeta.ua), «Український тиждень», «Kyiv Post», «Телекритика», «Українська правда”, «Тема», «Известия в Украине», «Обозреватель», «Московские новости».