УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ВР обмежила рекламу лікарських засобів

378
ВР обмежила рекламу лікарських засобів

20 грудня, Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони здоров'я щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок". Документ підтримали 237 народних депутатів. Зокрема, документ передбачає жорсткі норми щодо реклами лікарських засобів.

Видео дня

Законодавчим актом передбачається, що інформація про лікарські засоби (у тому числі препарати, що не зареєстровані або перебувають на стадії розроблення чи впровадження у виробництво) включає назву, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію і публікується у виданнях, призначених для медичних та фармацевтичних працівників, а також у матеріалах, що поширюються на спеціалізованих семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

Дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та не внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів. Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування затверджується центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоров´я.

Вимоги до реклами таких лікарських засобів встановлюються Законом "Про рекламу". Реклама лікарських засобів, застосування та відпуск яких дозволяється лише за рецептом лікаря, а також тих, що внесені до переліку заборонених до рекламування лікарських засобів, забороняється.