УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В українців відсутня культура прийому ліків – фахівець

297
В українців відсутня культура прийому ліків – фахівець

Українці вживають ліки на свій розсуд. У них відсутня культура прийму ліків, навіть тих, що призначені лікарем. Про це повідомив головний лікар Київського міського Центру здоров’я Отто Стойко.

Видео дня

"У нас немає культури прийому ліків", - наголосив він.

За словами лікаря, навіть коли людям виписують медичні препарати, вони не цікавляться інструкцією, часто приймають ліки не так, як прописано чи передбачено інструкцією.

О.Стойко наголосив, що необхідно привчити українців ходити до лікаря, отримувати консультацію, припис щодо ліків і вже після цього купувати і вживати необхідні медичні препарати.

"А сьогодні реклама спокушає на самолікування. А це призводить до виникнення різних побічних реакцій, неефективного лікування, неправильного лікування. Взагалі виходить, що цією рекламою людина відлучена від лікаря", - наголосив фахівець.

Він додав, що серед ліків, які сьогодні самі собі призначають українці, найнебезпечнішими є серцеві глікозиди, препарати для підвищення тиску, заспокійливі препарати.

"І загалом всі лікарські засоби для літніх людей, адже там особливий індивідуальних підхід до визначення дозування засобу", - наголосив О.Стойко.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований та прийнятий у першому читанні "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони здоров'я (щодо посилення контролю за обігом лікарських засобів, харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок)", що передбачає обмеження реклами лікарських засобів.