Трансплантологів з інституту Шалімова звинуватили ще й у торгівлі людьми

972
Трансплантологів з інституту Шалімова звинуватили ще й у торгівлі людьми

Хірургам Київського інституту імені Шалімова, яких звинувачують в незаконній трансплантації органів, висунули нові звинувачення. Міліція додала звинувачення для так званих "чорних трансплантологів", частина з яких працювала в київському інституті імені Шалімова. За словами адвоката Марії Самбур, мова йде про статті 149, частина 3 (торгівля людьми групою за попередньою змовою з тяжкими наслідками, покарання від 8 до 15 років ув'язнення), 255, частина 1 Кримінального кодексу (КК) України (створення злочинної групи) і 143 , частина 5 (порушення порядку трансплантації), пише "Сегодня".

Як повідомила адвокат, у середу, 30 березня, був затриманий хірург інституту Шалімова Рубен Зограбьян. Втім, заступник глави Міністерства внутрішніх справ (МВС) Василь Фарінник спростував відомості про затримання Зограбьяна - він лише був допитаний як свідок. Джерело в МВС також повідомило, що Зограбьяна хотіли затримувати, але потім передумали.

В жовтні були арештовані хірург Владислав Закордонець і двоє анестезіологів (Петро Зайченко з комерційної столичної клініки і Ярослав Романів з інституту Шалімова). Їх звинуватили в тому, що вони літали в Баку і робили там операції з пересадки нирок не від родичів (що заборонено в Україні). Заарештували також організатора, громадянина Ізраїлю Юрія Кацмана, і так званих вербувальників - Євгена Слюсарчука та Руслана Яковенко, які нібито й займалися підбором людей, згодних розлучитися за гроші із ниркою (з реципієнта брали 50 тисяч доларів, а донору діставалося 10 тисяч). Сам Закордонець свою провину категорично заперечує - каже, рятував людські життя, що тут поганого.

Видео дня

У новій постанові значаться також керівник клініки в Баку Діляра ханум Ісмайлова, а також Борис Вольфман (нібито співорганізатор разом з Кацманом) і Роїна Шімшілошвілі (член групи). За неофіційною інформацією, кінцева мета - глава інституту Шалімова, колишньому міністру охорони здоров'я України Юрія Поляченка, якого можна звинуватити у приховуванні злочину. Сам Поляченко цю ситуацію не коментує.