Німецький історик вніс розділ про Голодомор у книгу про трагедії європейських народів

354
Німецький історик вніс розділ про Голодомор у книгу про трагедії європейських народів

Відомий німецький історик Клаус Леггеві написав книгу Боротьба за європейську пам'ять. У ній йдеться про забуті або маловідомі на Заході європейські трагедії. Один із прикладів - Голодомор в Україні.

Книга Клауса Леггеві, яку він написав у співпраці з Анне Ланг, має на меті нагадати західним європейцям про забуті історичні події на "європейській периферії", тобто у країнах, які або не входять у Європейський Союз, або приєдналися до спільноти зовсім недавно. Книга, як пояснив Леггеві Deutsche Welle, містить тезу про те, що Європа не може бути дійсно об'єднаною, маючи неповноцінну історичну пам'ять. Серед забутих трагедій згадуються і досліджуються масові вбивства вірмен в Османській імперії, наслідки радянської окупації у Прибалтиці, конфлікт у Боснії, а також Голодомор в Україні.

Автори книги використовують українське слово Голодомор, написане латинськими буквами - Holodomor. Історик зазначив, що на Заході це слово, як і сама трагедія, абсолютно невідомі.

"У нашій книзі ми виходимо з того, що історична свідомість і культура пам'яті в об'єднаній Європі є такими ж важливими, як загальна валюта євро, вільне пересування чи політичні договори. А очевидні дефіцити, які є сьогодні у європейській єдності, не в останню чергу викликані тим, що ми не усвідомлюємо свою загальну історію", - підкреслив Клаус Леггеві.

Причому він вважає, що досягти ідентичної історичної свідомості між українцями та росіянами, українцями та поляками, українцями та німцями практично нереально. Клаус Леггеві переконаний, що у різних народів, які перебували в конфліктах, ніколи не буде єдиного погляду на історію. "Але на чому ми наполягаємо, і до чого ми закликаємо в нашій книзі, так це до дослідження та дискусій про конфлікти і події, які розколювали Європу в минулому столітті", - зазначив Клаус Леггеві.

Источник:vidgolos