newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В українській курятині виявили небезпечну бактерію

180
В українській курятині виявили небезпечну бактерію

У продукції одного з найбільших виробників курятини в Україні ветслужба виявила збудник сальмонельозу, повідомили у Державній ветеринарній і фітосанітарній службі України.

Видео дня

"У зразках субпродуктів ТОВ "Агромарс" виявлено збудник сальмонельозу. На даний час ведеться розслідування причин виникнення і зараження", - зазначив голова головного управління ветеринарної медицини у Київській області Іван Бісюк. За його словами, за минулий рік було виявлено два випадки роду бактерії сальмонели відразу на двох птахофабриках ТОВ "Агромарс" (ТМ "Гаврилівські курчата") та ТОВ "Старинська птахофабрика".

Як відомо, сальмонельоз - гостра інфекційна хвороба, яка супроводжується явищами гастроентериту та інтоксикації. Джерелом інфекції можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії. Зараження найчастіше відбувається контактно-побутовим шляхом. У 96-98% випадків воно пов'язане із споживанням інфікованої їжі. У харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються.