У Криму зростають ксенофобські настрої

276
У Криму зростають ксенофобські настрої

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ звинувачує владу в зростанні ксенофобських настроїв на півострові.

Видео дня

Про це Р.ЧУБАРОВ заявив журналістам, коментуючи розгром мусульманського кладовища в передмісті Сімферополя, передає УНІАН.

«Я сподіваюся, влада думатиме про те, як зупинити ескалацію ненависті в Криму. А вона є. У тому, що останнім часом частішають випадки відкритого прояву ксенофобії у формі таких наруг, я звинувачую не правоохоронців, при всій моїй незадоволеності їхньою роботою - велику відповідальність за зростання ксенофобії несе влада. Не можна бути вибірковим у прояві своєї доброти або нелюбові», - сказав Р.ЧУБАРОВ.

Коментуючи сьогоднішній мітинг кримських татар у центрі Сімферополя, які зібралися, дізнавшись про скоєний на мусульманському кладовищі акт вандалізму, Р.ЧУБАРОВ зазначив, що люди зібралися, «щоб разом обдумати, кому потрібна така система в здійсненні провокацій і злочинів».

«Для нас очевидно, що є сили, які хочуть підірвати ситуацію в Криму. Ми всі в одному човні, це – Крим, і розгойдувати його (човен) нікому не дозволено», - заявив перший заступник голови Меджлісу.

«Сьогодні люди, які вранці прийшли на кладовище, були шоковані тим, що близько 40 могил осквернено, повалені надгробні камені. Такого роду злочини настільки боляче зачіпають людей, що владі мислячій слід усвідомлювати, що треба вживати комплексних заходів», - сказав Р.ЧУБАРОВ.

Як повідомлялося, сьогодні вранці на мусульманському кладовищі в селищі Чистеньке під Сімферополем було розбито близько 40 надгробків. На заборі кладовища було нанесено ксенофобський напис, також на заборі була намальована шибениця й перекреслений національний символ кримськотатарського народу - тамга. Біля забору кладовища невідомі залишили 4 християнські вінки. Міліція проводить перевірку за даним фактом.

У ніч із 9 на 10 лютого невідомі зруйнували практично повністю всі надгробні камені на мусульманському кладовищі в смт Нижньогірське. Порушено кримінальну справу за ознаками статті 297 Кримінального кодексу України (наруга над могилами).

На початку квітня в Сімферополі було виявлено ксенофобські стосовно кримських татар написи. Схожі написи було знайдено також цього тижня в місті Білогірську.