Найбільша загроза сучасності

1.2т

Пройшло майже півтора роки з часу проведення у Вашингтоні Саміту з протидії войовничому екстремізму (THE WHITE HOUSE SUMMIT TO COUNTER VIOLENT EXTREMISM). Разом з Генеральним Секретарем ООН Пан Гі Муном, Президентом, Віце-президентом, Держсекретарем США у цьому великому заході взяли участь міністри 60 країн світу.

Протягом трьох лютневих днів 2015 року світові лідери обговорювали проблему усунення корінних причин екстремізму за допомогою тісної співпраці урядів з політичними та громадськими організаціями, фондами та громадянським суспільством загалом. Підвищення поінформованості населення за допомогою спеціально створених інтернет-ресурсів, проведення системної роботи, на думку учасників Саміту, сприятиме протидії екстремізму у суспільстві. Для протидії, зокрема, релігійному екстремізму планувалося залучати світових релігійних лідерів.

Загальною ж метою Саміту з протидії екстремізму було визначення переліку конкретних дій держав у боротьбі з ідеологією екстремізму, яка сприяє радикалізації, вербуванню та підбурюванню до насильства. У рамках заходу значну увагу було присвячено профілактичним аспектам боротьби з тероризмом та рухам, що пропагують ворожнечу та насильство.

Характерно, що ідеї та пропозиції, які були висловлені тоді у Вашингтоні, не тільки не втратили своєї актуальності, а, навпаки, у світлі подій останнього року набули особливої значущості та гостроти.

Президент Барак Обама, реагуючи на нещодавню криваву стрілянину в Орландо, під час якої загинули півсотні невинних громадян, охарактеризував її як "прояв доморощенного екстремізму".

Характерно і те, що на Антикорупційному Саміті, що проходив у Лондоні у травні цього року британський прем’єр Девід Камерон безапеляційно заявив "Нам потрібно розправитися з корупцією для того, щоб побороти екстремізм. Якщо ми хочемо побороти екстремізм, ми повинні побороти корупцію". І ще його пряма мова: "Якщо ми хочемо перемогти тероризм і екстремізм, ми повинні визнати, що корупція і відсутність доступу до правосуддя часто може бути шляхом, який приводить людей до екстремізму".

Державний секретар США Джон Керрі, виступаючи в Лондоні підкреслив: "Корупція руйнує держави, так само як екстремісти, з якими ми воюємо. Екстремізм приходить з абсолютним почуттям відчаю від людей, які відчувають, що система прогнила, люди розгнівані, і гнів росте. Корупція це такий же величезний ворог як і екстремізм".

Таким чином, дві найбільші проблеми, що постали на сьогоднішній день перед світом в цілому, перед державами та суспільствами, це корупція та екстремізм. І це однозначна позиція світових лідерів.

Отже проблеми, пов’язані з екстремізацією суспільного життя, зростанням у геометричній прогресії проявів екстремізму, екстремів в різних сферах життєдіяльності суспільства, а відповідно, системна і наполеглива діяльність з деескалації напруги, протидії насильству, суспільній ворожнечі та ненависті, - стали проблемами, що посідають перші місця у світовому порядку денному. Без вирішення цих проблем, без забезпечення базової безпеки для мирних громадян надважливі питання законності, прав людини і верховенства права стають фікцією.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги