Крапку у Другій світовій поставив також і українець

16.8т

На відміну від уставленого, ще за радянських часів погляду про Другу світову війну, нині ми говоримо про те, що війна для України почалася 1 вересня 1939-го року. Тоді бомби німецької авіації вперше впали на територію Західної України, яка на той момент належала до польської держави. Друга світова війна почалася із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Окрім військовослужбовців польської армії, Польщу почали обороняти й українці.

17 вересня 39-го року війна також розпочалася для радянських українців, які жили в Центральній та Східній Україні. Ці території на той час належали до Радянського Союзу, який пізніше окупував території Західної України. Червона Армія Радянського Союзу, виконуючи угоди передбачені додатковим секретним протоколом до Пакту Молотова-Рібентропа, вступила на територію польської держави. Спершу окупувала, а потім анексувала території Західної України та Західної Білорусі.

Українці воювали не лише у складі Червоної армії, де їх було найбільше - 7 мільйонів. Вони воювали у лавах Об’єднаних Націй, тобто країнах антигітлерівської коаліції. Це армія США, лави армій Британської Співдружності, як самої Великої Британії, так і Канади. Загалом статистика така - у лавах польського війська воювало близько 120 тисяч українців, в армії США - 80 тисяч, військах Британської імперії – 45 тисяч українців. За Францію воювало близько 6 тисяч українців. Втрати України у Другій світовій війні оцінюються у 8-10 мільйонів осіб. Україна взагалі один із лідерів за кількістю понесених жертв. Загалом цей глобальний конфлікт забрав життя понад 50 мільйонів осіб у всьому світі.

Зараз ми розриваємо маловідомі факти Другої світової або значення яких було применшено. Це теми Голокосту, депортації кримських татар, українців-праведників, які рятували єврейське населення, тему знищення нацистами населених пунктів, як от Корюківка і так далі. Корюківка – найбільший населений пункт Європи, який був повністю знищений нацистами разом із його мешканцями. Тепер це районний центр в Чернігівській області.

Крапку у війні, яка в тому числі почалася із території України, поставлена також за участі українців. Переможний прапор над Рейхстагом підняла команда бійців під командуванням Олексія Береста. Акт капітуляції Японії, який поклав край Другій світовій, від імені СРСР підписав теж українець - Кузьма Дерев’янко.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости