newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Василь Мирошниченко
Василь Мирошниченко
Партнер компании стратегических коммуникаций CFC Big Ideas, Магистр международной политической экономики Лондонской школы экономики

Блог | Як проголосують голландці

Як проголосують голландці

Попередня статистика голосування на референдумі в Нідерландах щодо Асоціації Україна-ЄС приблизно така - 30% "за", 30 "проти" і "30" ще не визначились. Остання категорія значно зменшується, але тим не менше спрогнозувати щось на сьогодні складно. Думаю, що на четвер на ранок матимемо попередній результат.

Видео дня

Україна провела хорошу агітаційну компанію в Нідерландах. Один із найпотужніших впливів мали візити Кличків. І хоча Віталій Кличко є мером Києва, але тут їх сприймають як спортсменів. Їх поява на ефірах і популярних ток-шоу — несе позитивний імідж для України і дозволяє більшій кількості нідерландців підтримати референдум.

Також минулого тижня в Нідерландах пройшов україно-нідерландський бізнес форум. З українського боку була Наталія Яресько і вона також доклалася до референдуму, бо спілкувалася із пресою і розповідала, чому угода про Асоціацію важлива для підвищення інвестиційної привабливості України і для покращення торгівлі на двосторонньому рівні. До речі, Нідерланди є другим інвестором в Україні після Кіпру, тому питання цієї угоди є надзвичайно важливим.

До кампанії з референдуму долучилася величезна кількість громадських організацій. Український кризовий медіа центр, який я тут очолюю, організував два прес-тури нідерландських журналістів до України, запустив емоційну кампанію із талановитими дітьми України.

Позитивна динаміка є, але з тих соціологічних опитувань, які ми бачимо, поки що виходить так, що перемагає табір "ні".

Але даний референдум є консультативним. Це питання протягом наступних двох місяців обговорюватимуть у парламенті, а пізніше ратифікацію угоди ЄС-Україна швидше за все ще раз винесуть на голосування у парламенті. Подальше рішення прийматиме уряд.

Але саму угоду про Асоціацію ніхто не зможе змінити чи забрати. Вона діятиме. Угода такого плану є компетенцією Європейської комісії, оскільки стосується зовнішньої політики ЄС. Особливо, що стосується міжнародної торгівлі. Угода про асоціацію Україна-ЄС вже діє. З юридичної точки зору не існує механізмів щодо внесення якихось змін, але залишається чимала кількість політичних інструментів, до яких може вдатися уряд Нідерландів.

Річ у тому, що це питання в Нідерландах пов'язане в першу чергу з антиєвропейськими настроями і настроями проти діючої коаліції. Тобто питання суто політичне. Цей референдум не проти України і люди, які голосуватимуть "проти", голосуватимуть першу чергу проти політиків своєї держави, а не України.

Звісно, що питання корупції і війни з Росією, нам не допомагає. Плюс величезна кількість біженців із Сирії посилює праворадикальні рухи у Європі. В Нідерландах теж виступають за обмеження їх потоку. Теракти у Брюсселі або в Парижі теж не допомагають нам, бо Україна тут сприймається як держава, яка знаходиться у стані війни із Росією і табір "ні" розносить інформацію, що тут можуть бути потоки українських мігрантів.

Щоб референдум був легітимним, потрібна явка на рівні 30%. За соцопитуваннями очікують 45%.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...