БлогиМир

Правила омолоджувального сну

7.2т

1/3 нашого життя ми проводимо у сні.

Сон відновлює організм, зміцнює імунітет, кістки, м’язи; очищує нервові клітини, перетворює короткотривалу пам’ять у тривалу. Це відбувається завдяки гормону мелатоніну, який виробляється ВИКЛЮЧНО у темряві. Рівень мелатоніну найвищий з 2гої до 4ої ранку.

ПРИ НЕДОСИПАННІ в організмі зменшується виробництво мелатоніну, а зростає — гормону стресу кортизолу, який збільшує ризик серцевої недостатності, інсульту, цукрового діабету, ожиріння, розумових розладів, погіршення пам’яті, раку.

ПРАВИЛА ОМОЛОДЖУВАЛЬНОГО СНУ.

- Завжди лягайте спати в один і той самий час (навіть, якщо це 23 або 24 година) — це забезпечить достатнє вироблення мелатоніну.

- Засинайте у повній темряві (щільні гардини або маска на очі) — таким чином збільшиться виробництво мелатоніну і оздоровча дія сну.

- Виключайте будь-які джерела синього та білого світла — воно блокує виробництво мелатоніну.

- Якщо вночі потрібно вставати, використовуйте червоне світло.

- Не дивіться телевізор, не слухайте голосної музики та не користуйтеся електронними гаджетами мінімум за 30 хв до сну — тоді Ви швидше заснете.

- Перед сном випийте склянку кефіру з 1/4 чайної ложки порошка куркуми - це оздоровлює мікрофлору і має протизапальний ефект.

Читайте все новости по теме "Жить здорово" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги