Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
СпортLady

/Блоги - Новости шоу-бизнеса

Зростання злочинності та панічні очікування – куди йде українське суспільство

1.6т

З моменту початку війні на Донбасі чисельність злочинів зростає щороку. І це – не зважаючи на скорочення кількості населення на 10-15% через втрату територій. І хоча тенденція зростання знижується (у 2016 році – збільшення на 4,5%, а у 2015 – на 6,8% порівняно з попереднім), кількість злочинів продовжує зростати. І суспільство продовжує жити у панічних очікуваннях цих злочинів. Збільшуючи тим самим попит на злочини – якщо не практичний, то інформаційний точно.

Ті драматичні події, що відбуваються останнім часом з українським суспільством, так чи інакше виправдовують ці запити. І "групи смерті" у соцмережах, і озброєне викрадення маршрутки у Києві, і убивство бізнесмена, під час якого постраждали діти, – це все привертає увагу громадськості. Бо це – драматично. Бо це нібито несе загрозу пересічному українцеві. Чи насправді це так – це вже другорядне питання. Головне – резонанс. Страх.

Насилля (точніше потенційна його загроза) стало ближче до кожного. Кримінальні злочини, які реально зачіпають одиниці, резонансно розповсюджується на все суспільство. Потенційно, це може бути і штучним елементом залякування суспільства. Бо особа, що живе страхом за життя, меншою мірою цікавитиметься і тим, що відбувається на Донбасі, і тим, що на Банковій. А цікавитиметься своєю безпосередньою безпекою. Тому цей страх грає на руку і Путіну, і нашій владі.

Інша сторона цієї інформаційної драми – це формування відчуття безкарності. 70% нерозкритих злочинів. Непонесення відповідальності тими, хто реально здійснив чи замовив злочин. Це – для переважної більшості українців трагедія. А для решти – для найактивніших 5-10% що це? Дорожня карта? Мотиватор?

Логічно, зростання злочинів мало б ударити і по іміджу очільників МВС і потягнути їх відставку. Але, з огляду на політичну ситуацію та панічні очікування, це може мати і, швидше за все матиме, зворотній результат – і знову з’являться вимоги щодо посилення функцій поліції. Не так голосно, як презумпція правоти поліцейського, а так – спокійно, без публічних заяв.

Питання лише у тому, чи це підтримає наша влада. Тобто, чи вона так само охоплена панічними очікуваннями, як і суспільство. А відповідь на це питання – у забитій силовиками Банковій. Інстинкт самозбереження – не важливо чи об’єктивний чи нав’язаний – призведе до посилення функцій силовиків.

Але - чи усвідомлять силовики свою відповідальність. Відповідальність з посиленими функціями. Тобто, - чи не стане наша система віддзеркаленням "правоохоронної системи" країни, з якою ми ведемо війну. Яку, саме через засилля воєнщини та свавілля силовиків, ми категорично не сприймаємо. Чи засилля кримінальних новин уже зробило цивілізаційний вибір за нас?

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги