Демони ІДІЛу на Лазурному березі

1.3т

Франція вдруге за останній рік переживає величезний теракт на своїй території. Країна не встигла відійти від "пятниці-13" минулого року і отримала ще одне криваве побоїще. На своє національне свято – День взяття Бастилії. Тим більше – після закінчення Євро-2016, коли об’єктивно спецслужби розслабились.

Не можна звичайно назвати його найбільшим цього місяця – у Іраку 3 липня загинуло майже 300 чоловік. Але - "там стріляють". А західний світ для багатьох був "зоною безпеки".

Які об’єктивні наслідки цього теракту. Перше, Європа залишається ціллю терористів №1, оскільки: а) резонанс від терактів набагато вище, якщо він відбувається у "зоні безпеки", яка має інформаційне покриття; б) Об’єднана Європа, навіть після Брексіту, купи проблем з біженцями, посилення ультраправих сил, лишається дієвим міжнародним гравцем і постійно переходить комусь дорогу; в) Європа є прикладом, коли демократія і повага до прав людини можуть йти поряд з високим рівнем життя. Вона явно стоїть як кістка посеред горла сучасним диктатурам, які вважають, що духовні скрепи можуть замінити і права людини, і добробут населення.

Друге, об’єктами терактів перестають бути виключно столиці – теракти відбуваються у знакових містах. Ніцца – не просто якийсь населений пункт. Це – один з найдорожчих курортів. Це не робочі райони Леону, тут багаті люди приїхали відпочивати. Панічні очікування від невидимої війни розповсюджуються на заможні сфери, тобто на людей, які реально приймають політичні рішення.

Третє, про що говорять постійно – це продовження демонізації ІДІЛ (вони вже пообіцяли теракти у Берліні). І як об’єктивний наслідок – зменшення демонізації Росії для європейського споживача. Нагадаємо, що санкції проти неї у червні уже протискувались зі скрипом.

Четверте - теракти не сприятимуть нормальній адаптації біженців у Євросоюзі: це - посилення мови ворожнечі, упередженого ставлення, ризики побутових конфліктів між місцевим та прибулим населенням.

П’яте – посилення правих політичних сил, які виступають жорстке ставлення до мігрантів. Особливо – напередодні осені, коли відбудуться повторні вибори президента Австрії та визначення кандидата від опозиції у Франції. Останні теракти додадуть правим (а читай – проросійським) кандидатам значну підтримку.

Таким чином, мета терактів зрозуміла – не дати громадянам Євросоюзу можливості відчути, що вони перебувають у "зоні безпеки". І зрозуміло – вони явно не на руку ні мігрантам, які шукають прихисток у ЄС, ні Україні, яка чекає від Європи того ж прихистку.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости