Українець чи натуральний малорос з рускомірним чтивом?

1.6т

"В 2007-му імператриця всеросійська Катерина II знову зайняла по праву належне їй місце в центрі Одеси, яке зобов"язане їй своїм життям..."

Ось таку фразу зустрів. Погуглив і вжахнувся поширенню. То он який захват в українців викликає Катерина?

Забули невірні діти...

Шевченко про Петра I і Катерину II писав так:

Це той перший, що розпинав нашу Україну,

А вторая доконала вдову сиротину. Кати! Кати! Людоїди! Наїлись ..."

Я для себе не можу визначитись хто з цих двох крутіша тварюка. Суто людожерськи, вбивчо - мабуть Петро , але глобально, системно - безперечно КII.

Чи багато Ви чули про Гетьманщину? Напевне ні. А це ж, фактично була наша автономна держава, хоч юридично і не вважалась такою. Цю епоху скасувала КII. І заборонила згадувати.

Нема у світі більш оспіваного в піснях народу явища як Запорізька Січ. КII цинічно знищила її після того, як козаки допомогли їй в турецькій війні. І за згадку про козаків і козацтво суворо карала.

Повернути славу Україні могли Гайдамаки на правобережжі під поляками, тоді коли лівобережжя помітно здулось. Та московити Катерини під виглядом союзників прийшли і по зрадрицьки схопили Гайдамаків, коли ті не очікували.

Розформувала козацькі полки.

Ліквідувала полкову та сотенну адміністрацію.

Ввела в Україні кріпацтво (це коли люди як собаки належали своїм власникам) .

На швидкісні, небачено професійні до цього рейки поставила русифікацію України увівши російську мову як обов'язкову в школах, як єдину в друкованих книжках. Навіть Могилянку на російську перевела.

...Цей перелік можна ущільнювати ще довго, але лише кожен вище згаданий пункт - це найжахливіші, непоправні і тотально вбивчі удари по українству...

Після цих ударів вже ніколи наша земля більше не була такою вільною і героїчною.

Якщо ж ви пам'ятаєте Катерину месією, яка створила ваше місто, чи куріла сігарєтку через шелк - то це означає що Ви якраз і ніякий не українець, а натуральний малорос с Новоросійськой губернії з рускомірним чтивом. І для повного щастя вам поруч з пам'ятником Катерині не вистачає лиш Петра.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости