МирСпорт

Автомобілі в Україні подешевшають на 20%?

10.3т

З 1 січня 2017 року в Україні на 20% можуть подешевшати автомобілі, оскільки очікується скасування ПДВ. Відповідний законопроект №5401 "Про скасування в Україні податку на додану вартість" було зареєстровано у Верховній Раді 16 листопада 2016 року, а 21-22 листопада направлено на розгляд до профільних комітетів.

Теоретично, якщо цей закон приймуть, то автомобілі дійсно подешевшають. Вся та брехня, яку розповсюджують противники скасування ПДВ немає нічого спільного з реальністю. Справа у тому, що відміна цього податку реалізує здорову конкуренцію в Україні. Уявіть собі, якщо в нашій країні у всіх магазинах продається за високою ціною продукція одного ж того самого бренду і альтернативи немає. Зрозуміло, що всі купуватимуть її. Тут виходить те ж саме: зараз у нас немає вибору у ціновій категорії.

Своєю чергою, з відміною ПДВ цей вибір з’явиться: людина дивитиметься, що і за скільки пропонує їй Корея, Китай чи Європа. Всі виробники – між собою конкуренти і кожен буде зацікавлений у тому, щоб зробити знижку на свій автомобіль. Це був би приклад цивілізованого ринку.

Це прекрасна ініціатива, я підтримую авторів цього законопроекту. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що ПДВ – податок, який є збитковим для України. Тобто, на відшкодування ПДВ йде більше, ніж від нього надходжень. Що це означає? Справа у тому, що частина ПДВ "осідає" в кишенях чиновників. Саме тому я сумніваюся в тому, що це закон приймуть. Я сумніваюся, що чиновники захочуть зрізати гілку, на якій сидять.

Та разом із тим, зняття ПДВ буде дуже прогресивним кроком. Увесь світ працює без цього податку і саме тому нам також його потрібно зняти.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги