24 сентября • обновлено в 20:38
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Історія людства – дивна річ. Взяти хоча б захист прав людини. Захист прав за допомогою насилля. Так ось, ця ж історія доводить – права можуть так і лишитись незахищеними, а найбільше жертв буде якраз серед тих, чиї права нібито захищаються.

Але хто її вчить цю історію. Саме тому, Ісламська Держава, яка нібито дбає про права мусульман, найбільше вбиває саме мусульман. І Росія, яка захищає "руській мір", найбільше тероризує те населення, яке і є російськомовним.

Червень продемонстрував подальше зростання військового протистояння на Донбасі. Сумна офіційна статистика говорить, що у першому місяці літа загинуло 37 військовослужбовців (35 – у попередньому), поранено - 266 (208 у травні). Щомісячні втрати незмінно зростають від березня – тоді загинув 21 військовий та 93 отримали поранення. А якщо взяти до уваги іншу – неофіційну статистику, то за 2015 рік загинуло 637 українських воїнів. Такі дані наводить Книга пам’яті загиблих за Україну. І це лише - до 12 травня.

Невпинно зростає число переселенців Так, за даними ДСНС протягом червня 21 тис. 881 особа стали переселенцями. 730 людей щодня втрачають житло і "голосують ногами" за Україну.

У червні відбулась перша спроба великого прориву бойовиків під Мар’їнкою. Перша після проголошеного у лютому перемир’я. Пізніше сепаратисти будуть розказувати, що це все самооборона. Самооборона на кшталт "відсунемо кордони білофінів від пролетарської столиці жидобендеровцев від Донецька". Але, як і у фінську війну, шапками закидати не вдалось. "Самооборона" на території, яка контролюється Україною, вимушено відступила, залишивши тільки по даним тієї сторони 20 двохсотих і 99 трьохсотих.

Ситуація стала показовою для оцінки ефективності "мінських домовленостей". Фактично, це показник, що сепаратисти не визнають легітимності цих домовленостей. А сам "Мінськ" більше використовується для того, щоб хтось виглядав миротворцем, а не окупантом. Та поки що навіть такий поганий мир – краще, ніж "руський".

Лише в останню декаду червня кількість втрат знизилась, що теоретично дає підстави стверджувати про певне затишшя на цій території. Але враховуючи схильність порушувати домовленості перед черговим засіданням у Мінську, можна спрогнозувати загострення до 7 липня. Тим більше, якщо йтиметься про відведення важкого озброєння до 100 мм, то можна здогадуватись з якої зброї "валитимуть" напередодні.

Перше завдання сьогодні – це пошук альтернативи "Мінську", створення нового – дієвішого формату переговорного процесу. До якого б прислухались, а не звітувались після нього про збільшення кількості обстрілів.

Липень – початок "мертвого сезону" в політиці. У нього навіть є офіційна дата – останній день засідання Верховної Ради – 17 число. Сьогодні можна прийняти хоч тисячу рішень про безперервність роботи Верховної Ради, але вони не скасують квитків на моря у країни, де побудоване світле капіталістичне майбутнє. Війна війною, а відпустка за розкладом. Тому, до 24 серпня, все що треба прийняти, має бути прийнято за наступні 10 днів, а всі хто мають бути звільнені, - будуть звільнені, всі протести – проведені, весь бруд – вилитий.

Як показала практика – залякані депутати приймуть будь-що. Страх – рушій прогресу. Чи регресу. У будь-якому випадку, на нього завжди можна списати все що завгодно. Але, яка може бути довіра до органів влади, які сьогодні приймають одні закони "під тиском" натовпу, а завтра їх скасовують посилаючись на масовий тимчасовий дальтонізм у виборі кнопок для голосування та тимчасове порушення органів слуху.

І ще одна складність, яка відкриється уже у "мертвий сезон" - це сплата чергового платежу за кредитом. Ми, звичайно, можемо як Греція заявити, що краще відрубати собі руку, ніж домовлятись з кредиторами. Але думаю, що нас переконають. У Греції ж нема війни. І в них є економіка. І Євросоюз.

Та до 24 липня доведеться прожити у потоці новин на кшталт "усе пропало", "вони нас продали", "завтра долар по 40". А зі Сходу нам обов’язково "допоможуть" і сепаратисти, і країна Насздєсьнєт: щоб МВФ ретельно подумав, кого краще витягувати – нас чи Грецію. Тому на нас очікує пролонгація проблем навіть у мертвий сезон.

Та мабуть варто заспокоїти, МВФ у нас зацікавлений не менше, ніж ми в його грошах. Дві країни, які брали кредити у МВФ оголосять дефолт протягом місяця, - це удар по чиїм інтересам? Хто після цього захоче брати кредити у Міжнародного валютного фонду? Тим більше є такий кредитодавець як Китай, який уже скупив чверть боргів ЄС.

Але панікерів завжди було достатньо. Очікування гіршого – це той настрій, який сьогодні домінує у населення. Ідеальне середовище для розповсюдження негативних чуток. Особливо, коли держава не навчилась визнавати власні помилки.

І власне насторожує те, що насилля і залякування починають сприйматись як норма. Як реальний засіб досягнення цілей. Такий собі антиХемінгуей та "Прощавай, право".

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги