"Кримнаш" зазнав удару

'Кримнаш' зазнав удару

- Політизація.

Міжнаціональне змагання такого високого публічного рівня приречене на політизацію. Незалежно від жанру. Україна скористалася пісенним конкурсом, щоб винести на суд Європи свою правду, і перемогла. Ті, хто звинувачують Україну в політизації, - лицеміри. Якби РФ сприймала Євробачення не як політичне змагання, тоді не було б стільки гніву і розпачу (з високопосадовцями включно) від програшу Росії у цьому "попсовому шоу для домогосподарок".

Видео дня

- Кримськотатарська перемога європейського масштабу.

Перемога на Євробаченні - завжди бажана мета для неофітів політичної Європи. Це можливість бути почутим і оціненим на найвищому міжнародному рівні. Для маленького бездержавного народу - це ще більш грандіозне досягнення. Окрилений успіхом кримськотатарський народ має повірити у свої сили в боротьбі за власне Я.

- Солідарність кримських татар і українців.

Україна вболівала за Джамалу в єдиному пориві. Це гідний приклад поведінки зрілої політичної нації на сучасному етапі української державності. Міф про те, що тільки Росія здатна побудувати політичну націю в межах пострадянського простору (а всі інші "етнонаціоналісти"), не витримує критики.

- Статус окупованого півострова.

Кримчанка представляла Україну. Є підстави вважати, що велика кількість мешканців окупованого Криму підвищили глядацьку оцінку Україні від РФ (за допомогою кубанських операторів мобільного зв'язку). Дошкульний удар по пропагандистському образу "Кримнаш".

- Політичний режим в РФ і його ідентичність.

Пісня "1944" розповідає про злочин сталінізму проти кримських татар під час "ВВВ", непорочна пам'ять про яку в Росії сакралізована на рівні громадянської релігії. Також нагода пригадати, що сучасний путінізм продовжує гоніння на кримців. Останній приклад - Ільмі Умеров.

- Наслідки.

Загальна ейфорія принесла суспільству короткочасний терапевтичний ефект. У перемогу Джамали була вкладена праця багатьох людей. Втім для більшості українців це був безоплатний подарунок. Варто пам'ятати, що будь-які досягнення вимагають фантазії, скоординованих зусиль і слідування визначеній меті. Нові досягнення породжують нові виклики. Щоб і надалі була перемога, а не зрада - треба працювати, друзі. А ще - мати витримку і любити ближнього.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: