newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Африканаша: тернополянин "перевіз" Україну до Кеніїі. Фото

2,3 т.
Африканаша: тернополянин 'перевіз' Україну до Кеніїі. Фото

Українець з Тернополя, який дев'ять місяців тому переїхав в африканську Кенію, створив там маленьку Україну.

Видео дня

37-річний Михайло Резник розповідає, що разом з іншими волонтерами-місіонерами він заснував дитячий притулок, над якими розвивається синьо-жовтий прапор, відкрив ферму, очолив Асоціацію українців Кенії і показує місцевим жителям фільми про Голодомор.

- Вперше я приїхав в Африку років десять тому, і моя перша поїздка була саме в Кенію. Пізніше я об'їздив весь чорний континент: бував в ПАР, Малаві, Руанді, Південному Судані. Але для життя обрав саме цю країну, так вона запала мені в серце, - розповів Репортеру українець.

Зараз в дитячому притулку місії "Трансформація Африки" в місті Кісуму живуть 20 діток від року до 11 років з найбідніших районів. Свій новий будинок вони знайшли завдяки соцслужбам і місцевої поліції.

- Першим нашим вихованцем став семимісячний хлопчик, якого ми назвали Віктором на честь першого волонтера в нашій команді, - розповідає Михайло. - Мати замотала хлопчика в ковдру і викинула в річку. Саме ковдра врятувала дитину, хлопця викинуло на берег, де його і знайшли.

З дітками Майк (так його називають в Кенії) говорить англійською, але в словниковому запасі малюків вже є кілька слів українською. Днем вихованці ходять до державної школи, а після уроків з ними займаються волонтери - англійською, математикою, хореографією, вивченням Біблії.

Також діти допомагають дорослим - старші доглядають за маленькими, самі прибирають свої кімнати і миють посуд за графіком.

Згодом, ділиться планами українець, сиріт навчатимуть української культури, традицій і мови. Планують познайомити їх і з нашою кухнею.

- Поки ми годуємо їх тією їжею, до якої вони звикли. Українська кухня для них занадто складна, на відміну від африканської, яка проста і одноманітна. Кенійці їдять в основному овочі та фрукти, найчастіше це кукурудза і боби. А ще в цьому регіоні багато риби, тому діти частіше їдять рибу, а не м'ясо. Я на місцевій кухні скинув близько 10 кіло. Дуже сумую за салом, - говорить Майк.

Втім, незабаром Михайлу не доведеться чекати передач від друзів з улюбленими ласощами - він сам зможе пригощати всіх власноруч засоленим салом. Адже українець створив в Кенії справжню ферму, де вирощує свинок, кроликів, курей і перепілок. Тварин закупили за рахунок пожертвувань з усього світу, в тому числі допомагали й українці, до яких Михайло звертався зі своєї сторінки в соцмережі.

- Всі наші тварини місцеві, - каже він, - а ось клички у деяких - українські. Наприклад, одну з кролиць звуть Світлана. А свинка у нас - Пепа. У квітні вона народила вісьмох поросят. Хочемо ще розводити гусей, качок, індиків .

Продукцію з ферми (м'ясо, яйця, шкурки) планують продавати, а на виручені гроші купувати дітям необхідні речі, платити за навчання в школі ($ 35 за семестр).

Африканаша: тернополянин "перевіз" Україну до Кеніїі. Фото

Африканаша: тернополянин "перевіз" Україну до Кеніїі. Фото

Африканаша: тернополянин "перевіз" Україну до Кеніїі. Фото

Африканаша: тернополянин "перевіз" Україну до Кеніїі. Фото