newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

На Полтавщині зафіксована перша активність з боку кандидатів в народні депутати

1,1 т.
На Полтавщині зафіксована перша активність з боку кандидатів в народні депутати

26 травня представники ОПОРИ зафіксували першу активність кандидатів у народні депутат у 151 одномандатному виборчому окрузі.

В Лохвиці «Партія простих людей» проводить збір підписів за петицію у підтримку закону №3088 «Про ренту». Перехожим роздають листівки, на одній з яких знаходиться фотографія кандидата в народні депутати від «Партії простих людей» Сергія Мамояна.

Акція зі збору підписів розпочалася ще 12 травня. Сергій Мамоян був офіційно зареєстрований ЦВК як кандидат у народні депутати. Тому поширення листівок із зображенням кандидата є агітаційним заходом та маніпуляцією громадською думкою. Згідно з частиною 3,статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів»:«Політична реклама - це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів. До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій - суб'єктів виборчого процесу, а так само повідомлення про підтримку партією - суб'єктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії - суб'єкта виборчого процесу чи певного кандидата у депутати. Реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (ПОРТРЕТІВ) кандидатів, назв чи символіки партій - суб'єктів виборчого процесу також є політичною рекламою».

Видео дня

У штабі Сергія Мамояна повідомили, що вони планували роздавати листівки до 24 травня. Більш того, штаб не був проінформований про те, що листівки розповсюджуються й сьогодні. Тому, на зауваження представника Громадянської мережі ОПОРА пообіцяли відреагувати та припинити роздачу. Також у штабі додали, що Сергій Мамоян вже надіслав документи щодо виборчого фонду і, починаючи з завтра (27 травня) планується активна виборча агітація.

Крім цього, як зазначає координатор ОПОРИ в Полтавській області Дар’я Черкашина: «Відповідно до частини 5, статті 3 Закону України «Про вибори народних депутатів» заборонено використання кандидатами у депутати, партіями - суб'єктами виборчого процесу під час фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчих фондів. А згідно з частиною 7, статті 69 друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Проте листівки вихідних даних не містять».

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 1, статті 70 Закону «Про вибори» кандидат може починати передвиборчу агітацію з дня, наступного за днем прийняття Центральною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата в депутати.

Нагадаємо, у ВО 151 (Гадяч, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський, Чорнухинський райони, частина Лубенського району) 17 липня відбудуться проміжні вибори народного депутата у зв’язку з тим, що обраний в цьому окрузі екс-нардеп Тарас Кутовий був призначений на посаду міністра аграрної політики та продовольства України.

Громадська мережа ОПОРА закликає потенційних суб’єктів виборчого процесу під час виборчої кампанії дотримуватися стандартів чесної конкуренції та проводити передвиборну агітацію відповідно до українського законодавства та міжнародних стандартів.

За коментарями звертайтеся:

Дар’я Черкашина - координатор громадського спостереження у Полтавській області

тел. 38 099 674 45 65,

електронна скринька: [email protected]

Ігор Литвиненко –прес-секретарГромадської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел. 38 0664062015,

електронна скринька: [email protected]

Веб-сайт|Фейсбук|Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.