newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

З наступного року медикам нараховуватимуть зарплату за новими правилами

16,4 т.
З наступного року медикам нараховуватимуть зарплату за новими правилами

З наступного року медикам нараховуватимуть зарплату за новими правилами - за рахунок доплат і надбавок за якість і обсяг виконаної роботи. Відповідні зміни до закону про охорону здоров'я, що стосується удосконалення надання медичної допомоги, було прийнято 7 липня. За закон проголосували 242 депутати з 367 зареєстрованих в залі.

Видео дня

Цей закон був прийнятий у першому читанні 16 червня. Законом передбачається порядок утворення та припинення установ охорони здоров'я, їх класифікація та особливості діяльності. Документом регламентується призначення керівників державних комунальних установ охорони здоров'я на посаду шляхом підписання з ними відповідного контракту. Відповідно до закону, хворих забезпечать сімейними лікарями, а лікарі отримуватимуть зарплату - від виробітку.

Чотири основних положення медичної реформи:

1. Вводяться п'ять рівнів медичної допомоги (надаватиметься безкоштовно):

- екстрена - якщо життю людини загрожує небезпека (важкі травми, серцево-судинні захворювання, ураження струмом, утоплення). Надає служба швидкої допомоги.

- первинна - за місцем проживання пацієнта, в амбулаторних умовах, сімейним лікарем або лікарем загальної практики. Включає лікування поширених хвороб: інфекційних, типу кору або вітрянки, простудних, травм і т. д. Для її надання будуть створені медичні та фельдшерсько-акушерські пункти, кабінети сімейних лікарів.

- вторинна - в амбулаторії або стаціонарі вузькопрофільними спеціалістами (лор, окуліст, уролог). Її нададуть в поліклініках і лікарнях, об'єднаних в медокруга.

- третинна - допомога при складних випадках захворювання або серйозних травмах надається високоспеціалізованими установами охорони здоров'я (Центр мікрохірургії ока, тубдиспансери, онкоцентр і т. д.) за направленням, а в екстрених випадках - без направлення.

- паліативна - на останніх стадіях невиліковних хвороб, включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення страждань пацієнта та психологічної підтримки їх сімей (типу хоспісів).

2. Будь-який лікар (а не тільки в поліклініці, як зараз) отримає право видавати лікарняні листи.

3. З 1 січня 2012 року і по 31 грудня 2019 року первинну медичну допомогу надаватимуть не тільки сімейні лікарі (їх поки мало, а до 2019 року планують підготувати достатньо), а й, як і зараз, терапевти і вузькі фахівці (лори, невропатологи і т.п.).

4. Медикам піднімуть зарплату за рахунок доплат і надбавок за якість і обсяг виконаної роботи (наприклад, лікар-окуліст, до якого стоїть черга, заробить більше, ніж його колега, лікуватися у якого бажаючих мало).