УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович задоволений, що справа Тимошенко турбує Європу

261
Янукович задоволений, що справа Тимошенко турбує Європу

Президент України Віктор Янукович розділяє стурбованість експертів і аналітиків з Європи щодо дотримання в країні принципів права, зокрема й при розгляді кримінальної справи стосовно екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Про це Янукович заявив сьогодні на 8-му форумі Ялтинської європейської стратегії в Лівадії (Ялта, Крим), відповідаючи на питання одного з експертів. "Ми розділяємо з вами цей біль і задоволені, що це вас турбує не менш, ніж нас", – сказав Янукович.

Видео дня

Президент заявив, що справа стосовно Тимошенко, що стосується підписання газових контрактів з Росією, – ця історія ще з 2009 року, оцінку якої дав тоді президент Віктор Ющенко. "Правоохоронні органи, одержавши рішення РНБО, почали його виконувати і з’ясовувати, чому були порушені національні інтереси України і міжнародні договори", – сказав Янукович. Після розслідування справу було передано до суду, і у ній проходить Тимошенко. Суд розгляне цю справу і винесе свій вердикт, сказав Янукович.

Президент України заявив також про необхідність модернізації українського законодавства в галузі права, зокрема, Кримінально-процесуального кодексу. Янукович нагадав, що цей кодекс було ухвалено ще в 60-х роках минулого століття, і з тих пір практично не змінювався.

"Рік тому ми почали працювати над Кримінально-процесуальним кодексом. Зараз він перебуває на експертизі у Венеціанській комісії. І ця робота (з модернізації законодавства) буде продовжена і доведена до рівня європейських стандартів. Сподіваюся, що цього року ми одержимо цей закон, і за висновками (Венеціанській комісії) він буде ухвалений", – сказав глава держави.