Дзюба: суд над Тимошенко - зразок політичного переслідування

1,3 т.
Дзюба: суд над Тимошенко - зразок політичного переслідування

Академік НАН України, відомий літературознавець, громадський і культурний діяч Іван Дзюба вважає суд над екс-прем’єром Юлією Тимошенко зразком політичного переслідування, ще гіршим, ніж за радянських часів. Про це Дзюба сказав після відвідання Печерського районного суду, повідомляє перс-служба партії "Батьківщина".

"Загальне враження від суду у мене сумне. За радянських часів (коли судили і мене за книгу „Інтернаціоналізм чи русифікація?“) влада все ж дотримувалася законодавства. Яке воно було, то інша справа. Звісно, справи були політичними. Але суд виходив з букви закону. Тепер суд не лише фальшує справу, а й повністю нехтує законом. Те, що справа Тимошенко є політичною, визнав увесь цивілізований світ. З Тимошенко борються, як з головним опозиціонером", — заявив Дзюба.

"Якщо влада хотіла розпочати боротьбу з корупцією (як вона каже), то необхідно було починати з реальних корупціонерів, а не з Тимошенко. Також необхідно все це здійснювати публічно, виключно за законом. А так ми бачимо зразок політичного переслідування, ще гірший, ніж було за радянських часів", — сказав Дзюба.

Нагадаємо, суд над Тимошенко відвідали вже письменник Василь Шкляр, народна артистка України Ніна Матвієнко, дисидент Левко Лук’яненко. А поетка Ліна Костенко побажала Ю.Тимошенко отримати на згадку уламок Лук’янівського СІЗО.

Источник:ZN.UA
Юлия Тимошенко