У серпні подорожчають цукор, молоко і м’ясо

358
У серпні подорожчають цукор, молоко і м’ясо

Цього року експерти прогнозують більш низькі ціни через сприятливі погодні умови. Останній літній місяць традиційно славиться зниженням цін на всі овочі і фрукти. Уже в липні різко подешевшали картопля, капуста та огірки з помідорами. Через тиждень-другий ціни на ці товари стануть і зовсім непридатними.

Зараз на оптових ринках кілограм картоплі продається по 2 гривні. Через місяць його ціна може знизитися до 1 гривні за кілограм. Тому експерти радять робити запаси тим громадянам, яким є де зберігати плодоовочеву продукцію, адже саме відсутністю зимових овочесховищ в країні і пояснюють різке зростання їх вартості взимку. Цього року експерти прогнозують більш низькі ціни на всі види овочевої продукції через сприятливі погодні умови.

В серпні буде дорожчати цукор. Вся справа в тому, що пісок нового врожаю з'явиться тільки у вересні, а зараз населення активно консервує фрукти. Тому, за словами директора консалтингової компанії "ПроАгро" Миколи Верницького, в серпні цукор подорожчає на 30-40 копійок. Природно, якщо ви збираєтеся запасатися варенням, то має сенс прикупити солодкий пісок заздалегідь.

Несподівано для всіх цього літа подорожчали молочні продукти та м'ясо. За минулий місяць, наприклад, олія подорожчала на 10-15%, близько 7-8% додали ціни на сир. І це - у розпал літа, коли і корови дояться нормально, і з кормами немає жодних проблем. За інформацією консалтингового агентства "Інфагро", зросли закупівельні ціни на продукцію.

Додатковим фактором, що провокує зростання цін на сире молоко цього року, стала зміна нарахування держдотацій виробникам. За словами директора консалтингової компанії "ААА" Сергія Наливки, Мінагрополітики вирішило направити наявні кошти спецфонду бюджету на будівництво ферм і комбікормових заводів, замість того щоб надати фінансову підтримку виробникам молочної продукції. Через це фермери були змушені підняти відпускні ціни.

Ну і, нарешті, потихеньку буде дорожчати м'ясо. Тут причини схожі з молочною продукцією. З весни дорожчали корми, фермери пустили під ніж частину поголів'я ще навесні, а зараз утворився певний дефіцит. Першими пішли вгору ціни на свинину, а за нею традиційно потягнулися яловичина і курятина. Імпортери не змогли компенсувати дефіцит, що утворився. Ось і маємо плавне зростання вартості м'ясної продукції на 1-2 гривні на місяць.

Источник:УкрБізнес