У ВР відмовились реєструвати закон про амністію Тимошенко і Луценка

315
У ВР відмовились реєструвати закон про амністію Тимошенко і Луценка

Апарат Верховної Ради України відмовився зареєструвати законопроект про амністію лідерів опозиції, вважаючи документ політично заангажованим. Про це повідомили у прес-службі народного депутата Геннадія Москаля, який ініціював цей законопроект.

Видео дня

“...7 вересня народний депутат Геннадій Москаль вніс до Верховної Ради законопроект “Про амністію Тимошенко та Луценка”, мета якого – утвердження політичних свобод та демократичних цінностей в Україні, поліпшення міжнародного іміджу, усунення перешкод на шляху інтеграції України у Європейський Союз, припинення звинувачень влади у кримінальному переслідуванні опозиційних лідерів”, - нагадали у прес-службі політика. Як пояснив Москаль, відповідно до статті 92 Конституції України і Закону України "Про застосування амністії в Україні", Верховна Рада може звільнити від кримінальної відповідальності осіб, проти яких ведеться кримінальне переслідування.

Нагадаємо, 12 вересня Печерський райсуд Києва оголосив перерву в розгліді справи екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до 27 вересня. Тимошенко вважає, що таке рішення суду свідчить про те, що концепція обвинувачення розвалилася. Її звинувачують у перевищенні службових обов’язків під час укладання газових контрактів з Росією 2009 року.

Як відомо, Юрія Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці "Україна".