newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

НБУ заборонив міняти валюту з паспортами зі старим фото

210
НБУ заборонив міняти валюту з паспортами зі старим фото

Національний банк України роз'яснив, які документи, що посвідчують особу й підтверджують резидентність, можуть пред'являтися при здійсненні операцій з обміну валюти.

Згідно з листом із роз'ясненнями НБУ, направленим комерційним банкам до переліку документів, які посвідчують особу й підтверджують її резидентність при проведенні операцій з обміну валюти входять: для фізичної особи-резидента – паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон без відмітки, що підтверджує постійне проживання за кордоном, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, видане в Україні, посвідчення біженця, видане в Україні, національний паспорт громадянина іншої держави з відміткою про наявність дозволу на постійне проживання разом із посвідченням на постійне проживання; для фізичної особи-нерезидента - національний паспорт громадянина іншої держави, паспорт громадянина України для виїзду за кордон із відміткою в паспорті про постійне проживання за кордоном. Також НБУ повідомляє, що громадяни України не зможуть обміняти валюту за паспортом, у якому не вклеєна фотографія після досягнення 25 і 45-річного віку.

Видео дня

"Відповідно до пункту 8 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 № 2503-XII, паспорт, в який не вклеєні нові фотографії, вважається недійсним" - йдеться в роз'ясненні НБУ. Також Нацбанк підтвердив право банку проводити "ідентифікацію клієнта" при проведенні валютно-обмінних операцій зазначивши, що "згідно з частиною 13 статті 9 розділу I Закону України "Про запобігання й протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" ідентифікація клієнта не є обов'язковою в разі проведення фінансової операції особами, які раніше були ідентифіковані".

Відповідно, якщо фізична особа, яка звернулася в банк із метою проведення валютно-обмінної операції, раніше була ідентифікована банком, банк проводить валютно-обмінну операцію для такої фізособи без додаткової ідентифікації.

Нагадаємо, 23 вересня набула чинності постанова Національного банку, що зобов'язала банки фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях. Постанову НБУ викликала масу дорікань у населення, включаючи депутатів і прем'єр-міністра, тому регулятор пообіцяв полегшити процедуру.