УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Могильов, щоб захистити своїх бійців, готовий йти в Раду

246
Могильов, щоб захистити своїх бійців, готовий йти в Раду

Напередодні Дня Незалежності міліція пропонувала Київській міськдержадміністрації дозволити проведення ходи окремими вулицями. Про це заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Видео дня

"Ми самі ще 18 серпня звернулися до КМДА з пропозицією, що потрібно дозволити ходу окремими вулицями. Міська адміністрація ухвалювала рішення, де проходитимуть заходи", - зазначив він.

"Ми пропонували такий спосіб вирішення цього питання, казали, мовляв, давайте ми якось розмежуємо. Але в адміністрації нам сказали, що вже заплановані якісь заходи на окремих площах Києва під егідою КМДА", - розповів міністр.

"Тому, коли з’явилися заяви окремих політичних сил про проведення у цих самих місцях іще якихось заходів, це могло спричинити зіткнення великих груп людей. КМДА звернулася до суду, щоб той розмежував ці заходи. Суд ухвалив рішення про заборону масових заходів у центральній частині міста", - додав Анатолій Могильов.

Міністр нагадав, що перед початком мітингу біля пам’ятника Шевченку судовий виконавець зачитав організаторам рішення суду про те, що є заборона на переміщення великих груп людей центральними вулицями Києва.

"Це рішення суду міліція виконувала. Ми поставили кордони, пояснили людям, що йти неможливо. Але окремі діячі виявили агресію", - сказав він.

Анатолій Могильов зазначив, що оцінює дії міліції 24 серпня "як толерантні і стримані".

Міністр також прокоментував застосування силовиками балончиків зі сльозогінним газом під час мітингів опозиції 24 серпня.

"Це засіб самозахисту, а не нападу на людей. Застосування засобу активної самооборони - це був вимушений крок зі сторони співробітника міліції. Він, обороняючи свого колегу, якого вже збили з ніг, застосував цей балончик, щоб того не поранили. За цим фактом проведене службове розслідування", - розповів Анатолій Могильов.

Міністр також висловив готовність прийти у Верховну Раду і надати депутатам інформацію про події 24 серпня у Києві.

Як відомо, слідчим відділом ГУ МВС України у Києві порушено кримінальну справу за фактом сутичок "між правоохоронцями та представниками ряду політичних партій, об’єднань та організацій", що сталися в столиці 24 серпня.