newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Гриценко: від остаточної руйнації українську армію рятує лише безробіття

210
Гриценко: від остаточної руйнації українську армію рятує лише безробіття

Голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко заявив журналістам у Сімферополі, що якби в Україні були робочі місця, то у вересні цього року зі Збройних сил звільнилося б більше 20 тисяч офіцерів.

"Якби в Україні були робочі місця, то у вересні цього року, коли закінчиться термін підписаних контрактів, зі Збройних Сил звільнилося б понад 20 тисяч офіцерів", - так сказав народний депутат.

Він переконаний, що це нанесло б остаточний удар по кадровому потенціалу ЗСУ і спричинило б прискорену руйнацію української армії.

За його словами, від звільнення офіцерів стримує одне – в країні відсутні робочі місця. Але така мотивація, на думку Анатолія Гриценка, не може бути надійною основою для розвитку української армії. "Офіцер служить гідно і готовий виконувати бойові завдання за кількох умов: коли є інтенсивна і цікава бойова підготовка, відчуття, що його служба потрібна державі; коли офіцер захищений соціально і має можливість отримати службове житло для своєї родини; коли його грошове забезпечення є суттєво вищим за середню зарплату у цивільному секторі, і коли держава справді піклується про офіцера після завершення служби, створюючи відповідні гарантії пенсійного забезпечення", - розповів народний депутат.

Видео дня

Голова "Громадянської позиції" підкреслив, сьогодні із цих факторів відсутні практично усі – бойова підготовка згорнута, шанси на отримання житла офіцерських сімей мізерні, грошове забезпечення нижче за середню зарплату по країні, а прийнятий Закон про зміни до пенсійного законодавства в редакції Тігіпка-Януковича наніс болючий удар по пенсійному забезпеченню військовослужбовців.

"При такому ставленні до армії і людей, які обрали військову професію, українська держава існувати не може, - наголосив Анатолій Гриценко. – Армія – це вкрай важливий державний інститут, і Президент, уряд та парламент мають ставитися до нього відповідним чином. Проте головна відповідальність за стан армії лежить на главі держави як верховному головнокомандуючому ЗСУ", - додав він.