newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Гриценко: коли в армії домінують оборудки, вона перетворюється на прірву

243
Гриценко: коли в армії домінують оборудки, вона перетворюється на прірву

"Якщо для міністра оборони не є ключовим питання бойової підготовки, а більше інтересу виявляється до тендерів, до майна, до землі, то тоді у солдат та офіцерів тухнуть очі", - заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Видео дня

Він переконаний, краще б Єжель взагалі в армії нічого не чіпав і краще б його звільнили.

Народний депутат повідомив, що звернувся до генерального прокурора Пшонки з вимогою невідкладно зупинити рішення міністра Єжеля щодо того, щоб віддати судноремонтний завод у Балаклаві разом із земельною ділянкою понад 8 гектарів, вартістю 10 млн дол. місцевій владі без жодної компенсації.

"Тоді можна буде плакати скільки завгодно крокодилячими сльозами, розказувати, що для військовослужбовців немає квартир, а в армії немає бойової підготовки", - зазначив Анатолій Гриценко. "Тут величезний ресурс близько 100 млн грн просто віддається одноосібним рішенням міністра. Це треба зупинити", - наголосив він.

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони впевнений, коли такі оборудки домінують, тоді армія перетворюється у прірву.

"Скільки не давай, все одно розкрадуть. Хтось має це зупинити", - підкреслив він.

Анатолій Гриценко також відзначив, для того, щоб мати нове бачення Збройних Сил, потрібно усвідомити: реформування армії – це завдання не для військового відомства і, тим більше, не для Генерального штабу.

"Це завдання всієї держави. У реформуванні розвитку армії має знайти собі місце і міністр освіти, і міністр економіки, і міністр фінансів, і той, хто відповідає за промисловість, і кожен губернатор, вся держава. Тоді можна говорити, що армія буде підійматися з колін та ставати в повний зріст", - вважає народний депутат. "Якщо ж такої уваги не буде, якщо будуть впроваджені за махом руки Чечетова показники фінансування, коли менше однієї копійки із заробленої нами гривні буде даватися на оборону, тоді треба забути про армію. Просто припинити всі розмови та сказати чесно, що вона нікому не потрібна. Але це була б безвідповідальна позиція. Хтось має це зупинити", - сказав Анатолій Гриценко.