Опоненти закидують Одарича позовами, щоб зняти з виборів

576
Опоненти закидують Одарича позовами, щоб зняти з виборів

Ім’я кандидата на посаду міського голови Черкас Сергія Олеговича Одарича стає популярним у Черкаському окружному адміністративному суді. На останні дні перед виборами, як і 2006 року, припадає судова тяганина проти найбільш рейтингового кандидата в Черкасах. Свою атаку опоненти розпочали з біл-бордів.

Видео дня

28 жовтня Черкаський окружний адміністративний суд розглянув справу за адміністративним позовом ще одного кандидата на посаду міського голови Черкас – М’якоти Олександра Володимировича. У ньому зауважено, що „25 жовтня 2010 року на вулиці Паризької Комуни, біля будинку № 6 виявлено розміщення біг-борду (інформаційної стелі) з розміщенням на ній передвиборчої агітації кандидата на посаду міського голови Одарича Сергія Олеговича без зазначення відомостей про установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, без яких розповсюдження агітаційних матеріалів забороняється, чим порушено п. 8 ст. 49 Закону України від 10.07.2010 р. № 2487-VI, про що складений відповідний акт, яким зафіксоване вказане порушення…”

Позивач попросив суд витребувати в кандидата на посаду міського голови Одарича Сергія Олеговича та Черкаської міської організації ПВД угоди на розміщення агітаційних матеріалів, а також платіжні документи, що свідчать про перерахування коштів на їх розміщення. Також – визнати протиправними дії Одарича Сергія Олеговича й міської організації партії щодо розміщення агітаційних матеріалів без зазначення обов’язкових відомостей. І зрештою позивач поставив „жирну крапку” у своєму позові – висловив прохання оголосити попередження кандидату Одаричу та його команді…

Позивач М’якота не посоромився виставити ногу, щоб зробити першу підніжку Одаричу, а ось на судовий розгляд чомусь не з’явився. Замість нього оборону гідно тримав Горний Олександр Маркович – довірена особа М’якоти. Він відрекомендував і свого представника – Дмитренка Миколу Івановича.

На судовому розгляді довірена особа відповідача Сивова Зоя Юріївна та Анголенко В’ячеслав Володимирович – представник Одарича Сергія Олеговича, надали суддям (головуючий суддя Мишенко Володимир Володимирович) усі необхідні документи, що заперечили оприлюднені позивачем факти: копію договору № 04/06-4 від 4 жовтня 2010 року на оренду рекламних щитів, виготовлення, поклейку та демонтаж політичної реклами, укладеного між відповідачем та СПД ФО Іонан В. Е.; додатки й зміни до вказаного договору; платіжні доручення № 16, 17, 18 з уточненнями, а також акт № ВЕ-0000054 – від 6 жовтня 2010 року.

Здійснивши виїзд на згадане в позові місце та проаналізувавши надані відповідачем документи, суд ухвалив таку постанову: „...Кандидат на посаду міського голови Одарич та Черкаська міська організація Партії Вільних Демократів виконали вимоги щодо розміщення вказаних відомостей та надрукованих агітаційних матеріалів, передбачених ч. 8 ст. 49 закону України. Ураховуючи, що обставини справи, які, відповідно до законодавства, повинні бути підтверджені певними конкретними засобами, не можуть підтверджуватися іншими засобами. Суд дійшов висновку, що в позовній заяві не наведено обставини, які підтверджували б достатньо доказів та свідчили б про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані відповідачем, підтверджують обставини, на які відповідач посилається для підтвердження заперечення на позовну заяву. Таким чином,.. суд прийшов до висновку, що вказані в позовній заяві доводи позивача не є обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Керуючись статтями 14, 160, 163, 167, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановив: задоволення адміністративного позову М’якоти Олександра Володимировича до кандидата на посаду міського голови Одарича Сергія Олеговича від Черкаської міської організації Партії Вільних Демократів… про визнання дій протиправними відмовити повністю”.

На час написання цієї статті стало відомо, що нині готують ще один позов проти команди Сергія Олеговича Одарича. Так, в агітаційному буклеті „Список кандидатів у депутати Черкаської міської ради від ПВД” опоненти знову не розгледіли вихідних даних. Хоча ті чітко – чорним і по білому – проставлено на звороті буклету.

Словом, оригінальністю конкуренти Сергія Олеговича Одарича не вирізняються. Ім’я ж чергового „ображеного” позивача, героя-правдолюбця, повідомимо після імовірного розгляду справи в суді. Очевидно, найголовніша мета окремих кандидатів на посаду міського голови в останні агітаційні дні – не пропагувати себе, а ще надцятьома такими позовами вибити з колії Сергія Одарича. На ці дії почесний голова ПВД висловив свою чітку позицію:

– Запевняю, свою кандидатуру я не зніму, але і її зняття не допущу. У нас потужна команда юристів, серед яких – представники серйозних загальноукраїнських юридичних компаній. Ми готові захищатися в судах будь-яких інстанцій. Школа 2006 року, коли в ніч перед голосуванням нас намагалися зняти з виборів і нам довелося бути на 14 судових процесах, суттєво потренувала наших юристів. Ще раз наголошую: якщо хтось має якісь брудні наміри щодо нашої команди, то, запевняю, ми їх не допустимо!