newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ющенко просить Тимошенко припинити бюджетний популізм

195
Ющенко просить Тимошенко припинити бюджетний популізм

Президент України Віктор Ющенко закликав уряд відмовитися від популізму при підготовці державного бюджету на наступний рік.

Видео дня

Про це повідомила прес-секретар Президента Ірина Ваннікова.

За її словами, Ющенко вважає, що головним завданням і випробуванням для влади є бюджетний процес, від якого буде залежати добробут громадян і динаміка подолання наслідків світової фінансової кризи.

"Президент закликає уряд відмовитися від передвиборчого популізму під час підготовки державного бюджету на 2010 рік. Уряд повинен взяти на себе мужність і запропонувати країні справедливий бюджет", - зазначила Ваннікова.

За її словами, уряд повинен зробити акцент у бюджеті-2010 на інвестиціях. "Другий поспіль нереальний бюджет в умовах глобальної економічної кризи стане крахом для української економіки і соціальної сфери", - процитувала слова Ющенка його прес-секретар.

Вона також зазначила, що граничний дефіцит бюджету перевищує 3% ВВП, проти чого категорично заперечує Президент, оскільки зростання державного боргу є серйозною загрозою для фінансової стабільності України.

Крім того, Ваннікова зазначила, що особливе занепокоєння у Президента викликає позиція уряду щодо підтримки малого підприємництва. За її словами, у більшості європейських країн це однин з найбільш антикризових інструментів.

"Кабінет міністрів, незважаючи на свої ж численні заяви про підтримку розвитку малого та середнього бізнесу, у проекті бюджету не збільшив витрати на фінансування заходів з реалізації національної програми сприяння розвитку малого підприємництва", - сказала Ваннікова, нагадавши, що проект бюджету на наступний рік передбачає на це таку ж цифру, як і нинішній бюджет - 400 тисяч гривень.

Ваннікова зазначила, що Президент закликає уряд врахувати його принципові зауваження до проекту бюджету, які були направлені прем'єр-міністру ще 10 вересня, а також сформувати місцеві бюджети на чинній законодавчій базі, пише УНІАН.

"Поки не пізно, слід припинити авантюру з формування місцевих бюджетів на базі недіючого Бюджетного кодексу - це призведе до фактичного ручного розподілу 12 тисяч місцевих бюджетів", - наголосила прес-секретар Президента.