newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Нащадок Данте не визнав реабілітацію поета у Флоренції

267
Нащадок Данте не визнав реабілітацію поета у Флоренції

Граф П’єралвізе Серего Аліг’єрі, прямий нащадок Данте Аліг’єрі, відмовився приїхати на церемонію реабілітації свого великого предка Флорентійською міською радою. На думку графа, Флорентійці недостатньо покаялися, пише газета The Guardian. Формальна реабілітація Данте припускала вручення мером Флоренції графові Серего Аліг’єрі золотого флоріна, вищої нагороди міста.

Данте Аліг’єрі був вигнаний із рідної Флоренції у 1302 році; йому заборонили повертатися туди під страхом страти. Він помер у 1321 році в Равенні, так і не побачивши більше свою батьківщину. «Божественна комедія» була написана ним у засланні.

Влітку 2008 року Флорентійський муніципалітет зважився на офіційну реабілітацію поета, але з 24 чиновників п'ятеро, всі з опозиційного лівого угрупування, проголосували проти цієї постанови. Ті, хто виступав проти очищення імені Данте, визнали, що поет не потребує рішення міської влади. «Якби його страчували, ми що, просили б про його воскресіння?» – заявив лідер радикальних лівих Нікола Ротондаро.

Видео дня

П’єралвізе Серего Аліг’єрі сказав, що трохи не плакав, читаючи документи дебатів чиновників Флорентійського муніципалітету: «Це було що завгодно, тільки не колективне покаяння та символічне закінчення заслання. Неначе мешканці Стратфорда-на-Ейвоні сваряться через події на честь Шекспіра».

Граф живе у власному маєтку, що славиться виноградниками, під Вероною, куди в XIV столітті переселився П’єтро Аліг’єрі, один із синів Данте, пише Lenta.ru.