УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко скоротив кожного четвертого зі своєї свити

240
Ющенко скоротив кожного четвертого зі своєї свити

Президент Віктор Ющенко підписав указ про зменшення видатків бюджету і скорочення штату структур, які забезпечують діяльність глави держави, повідомили у прес-службі Президента з посиланням на керівника президентського Секретаріату Віктора Балогу.

За його словами, під дію указу підпадає кожна четверта штатна одиниця. Причому не лише скасовуються вакансії, а й будуть звільнені чиновники, чиї посади, як з'ясувалося після аналізу, були бюджетним баластом.

Найрадикальніше скоротили Національний інститут стратегічних досліджень – із 317 до 217 посад.

В один науковий центр об'єднали Національний інститут проблем міжнародної безпеки та Інститут проблем національної безпеки, внаслідок цього ліквідували 178 посад, а в утвореній установі працюватиме не більше 100 осіб.

Скасовані посади радників Президента і глави Секретаріату.

Відтепер президентські радники призначатимуться виключно на громадських засадах, тобто не будуть зараховуватися на державну службу і не одержуватимуть заробітну плату.

Звільняються 45 працівників Секретаріату Президента, 50 – апарату РНБО, 43 – Державного управління справами. Скорочуються штати представництва Президента у Криму, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Фонду сприяння місцевому самоврядуванню та інших органів.

Також будуть скорочені посади в Національній академії державного управління при Президентові України.

За словами Балоги, звільнення проведуть відповідно до закону, «права державних службовців неодмінно будуть дотримані». А скорочення дасть змогу підвищити ефективність роботи апарату, який працює на Президента, та зекономити десятки мільйонів гривень із державного бюджету.