newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

«Обозреватель» шукав диверсантів на газопроводі. Марно

1,0 т.
«Обозреватель» шукав диверсантів на газопроводі. Марно

«Обозреватель» шукав диверсантів на газопроводі. Марно

Видео дня

Експерти, які працюють на місці вибуху газопроводу «Уренгой-Ужгород», стверджують, що це не був теракт. Вибух стався між селами Лука та Буди Таращанського району. В останньому народився і виріс Олександр Мороз, спікер ВР останнього скликання.

На місці вибуху присутнє керівництво «Укргазу», спеціалісти з вибухових пристроїв та «криміналісти». Всі вони не дають офіційних коментарів, заявляючи, що прес-конференція буде після висновків комісії. Однак неофіційно представники усіх служб одностайні: це був не теракт. Аварія сталася, скоріше всього, через зсув ґрунту. «Тут яри, плавун. Чотири роки тому сталася аналогічна аварія кілька кілометрів вбік», - розповів «Обозу» один з працівників «Укргазу».

Вибух був величезної потужності, сегмент труби відкинутий вибуховою хвилею приблизно на сотню метрів. Навкруги в радіусі кількасот метрів згоріла трава, дерева, а поблизу епіцентру навіть запеклася земля.

В неофіційних коментарях працівники «Укргазу» називають заяви міністра Рудьковського про теракт або некомпетентними або політичними. Мовляв, Рудьковському, як представнику соціалістів, вигідно радикалізувати ситуацію в країні. Стосовно його персони працівники на місці подій дозволяють собі сміливі коментарі.

Зараз на місці аварії працюють екскаватори та група ремонтників, завдання яких – відновити пошкоджену ділянку газопроводу.

Взрыв нефтепровода. Любительское видео

Пискун: взрывы нефтепроводов становятся у нас традицией. Видеосюжет

(видео "5 канала" )

Еврокомиссия намекает Украине, что пора менять трубы

Европейская комиссия считает, что взрыв на украинском участке газопровода «Уренгой-Помары-Ужгород» является дополнительным аргументом в интересах модернизации газовой сети Украины.

Об этом заявил сегодня на брифинге представитель Еврокомиссии Ферран Тарраделлас Эспуни, передает УНИАН.

«Комиссия считает, что газовая сеть Украины нуждается в модернизации», — сказал он, добавив, что, по информации из Украины, взрыв произошел не в результате человеческих ошибок, а по техническим причинам. При этом, по словам представителя Еврокомиссии, похожий взрыв прозвучал на том же участке газопровода в 2001 году.

У Польщі газ отримують у повному обсязі

Польський міністр економіки Піотр Возняк заявив, що вибух на українському газопроводі не загрожує постачанню газу до Польщі. Не відмічено зниження тиску газу при вході до польської мережі.

Про це повідомляє « Polskie Radio».

За словами міністра, польська сторона — у постійному контакті з Україною і Росією, а пошкодження газопроводу легко зліквідувати. За повідомленням міністра, Польща зараз імпортує на кільканадцять відсотків російської сировини менше з огляду на теплу зиму.

Також речник Польського Нафтогірництва і Газівництва Томаш Філь підтвердив, що нема порушень у постачанні.

Еврокомиссия постоянно на связи с Бойко

Комиссар ЕС по вопросам энергетики Андрис Пибалгс поддерживает постоянный контакт с министром топлива и энергетики Украина Юрием Бойко после взрыва на газопроводе «Уренгой-Помары-Ужгород» с целью найти причины взрыва и изучить его возможные последствия на поставки газа в ЕС.

Об этом УНИАН сообщили в пресс-службе Еврокомиссии.

фото PHLСогласно сообщению, по предварительной информации, полученной от Бойко, поставки газа в ЕС не будут уменьшены из-за взрыва на газопроводе, благодаря использованию других возможностей.

Службы Еврокомиссии продолжают мониторинг поставок газа из Украины в ЕС после инцидента.

«Газпром» убеждает Европу, что все в порядке

Авария на магистральном газопроводе «Уренгой-Помары-Ужгород» на территории Украины не отразилась на поставках российского газа в Европу.

Об этом заявляет УНИАН со ссылкой на пресс-службу Газпрома.

«Газпром полностью обеспечивает выполнение своих обязательств по поставкам газа европейским потребителям в направлении Украины. Никаких ограничений поставок газа европейским потребителям не произошло», — сообщили в Газпроме.

Уголовное дело не возбуждали

Уголовное дело по факту повреждения магистрального газопровода «Уренгой-Помары-Ужгород» пока не возбуждали.

Об этом сообщил УНИАН прокурор Киевской области Юрий Гайсинский.

По его словам, идет осмотр места события, эксперты подсчитывают убытки.

Пожар на газопроводе локализирован

Авария на участке газопровода «Уренгой-Памары-Ужгород» вблизи компрессорной станции Ставище (Богуславский район Киевской области) не повлияла на объемы транзита газа по территории страны.

Обязательства Украины по транзиту природного газа европейским потребителям полностью выполняются путем увеличения подачи газа по другим газопроводам и отбора газа из подземных хранилищ, сообщает Лига со ссылкой на пресс-службу «Укртрансгаза».

Авария на участке газопровода уже локализована. Возгорание было ликвидировано специалистами в 15:45.

фото ЕРА Під Києвом вибухнув газопровід

О 14 год. 12 хв. 7 травня поблизу с. Лука Таращанського району у полі (на відстані 1,5 км) на транзитному газопроводі «Уренгой — Помари — Ужгород» (діаметр 1400 мм, високого тиску) стався вибух газу з послідуючим горінням.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі МНС України.

Внаслідок вибуху пошкоджено 30 м транспортної магістральної труби, вогнем знищено трав’яний настил. Горіння припинено шляхом перекриття подачі газу.

Подача газу по магістральному газопроводу здійснюється обвідним шляхом. Внаслідок аварії відключені від газопостачання м. Тараща та 33 населених пункти (з них : 21 н.п. Таращанського району, 5 н.п. Богуславського району, 2 н.п. Ставищанського району та 5 н.п. Черкаської області). Всього відключено від газопостачання 12610 абонентів (з них 480 у Черкаській області).

фото ЕРА

Жертв та постраждалих немає. Аварійними бригадами ДК «Укртрансгаз» розпочато відновні роботи. За фактом події проводиться розслідування.

З питань ліквідації наслідків вибуху проведено засідання міжвідомчої комісії. На місці події працювала оперативна група МНС України на чолі з заступником Міністра Бевзом В.А.