Микола Томенко заговорив словами Януковича та Мороза

Микола Томенко заговорив словами Януковича та Мороза

Заступник Голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко заявив під час ефіру на «Українському радіо», що замість дискусії про дату дострокових виборів політичним силам потрібно подбати про стабільність у суспільстві. На думку політика, переговорний процес у Робочій групі після поступок з усіх сторін звівся до формальних, а не змістовних параметрів.

Видео дня

«Позитивним є те, що значна кількість моїх пропозицій, які були названі серед 5 умов для проведення корисних для України дострокових виборів, були враховані політичними опонентами при прийнятті рішення про дострокові вибори та принципи їх проведення. Проте, на жаль, сьогодні політична дискусія (передовсім зусиллями коаліції) звелася до визначення дати проведення позачергових виборів», - зазначив Микола Томенко.

На його переконання, питання дати виборів – зовсім не головна проблема для суспільства. «Це кон’юнктурне питання, що пов’язано з інтерпретацією результатів виборів політичними партіями. Опозиція зацікавлена у швидшому проведенні виборів, щоб не почали діяти соціальні передвиборчі програми влади, а влада, навпаки, зацікавлена встигнути «щось зробити» для суспільства, щоб забезпечити собі кращий результат на виборах», - припустив Микола Томенко.

На його думку, суспільство цікавить питання, чи буде розв’язаний після дострокових виборів конфлікт всередині країни чи збережеться політична нестабільність? «У зв’язку з цим зараз політики мають вести мову про змістовні параметри дострокових виборів, а не лише про дату їх проведення», - переконаний Микола Томенко.

Він зазначив, що перед проведенням дострокових виборів необхідно зняти проблему монополізації влади Урядом. По-перше, необхідно прийняти нову редакцію Закону «Про Кабінет Міністрів України» та унормувати статус опозиції. По-друге, варто узаконити принципи зовнішньої і внутрішньої політики, щоб вони не були предметом перманентних дискусій та щорічного перегляду. По-третє, слід погодити механізми формування більш професійного і якісного складу парламенту та забезпечення проведення чесних і прозорих виборів.

«Оскільки сьогодні абсолютно очевидно, що дострокові вибори відбудуться, то предметом дискусії мають бути шляхи розв’язання головних проблем нинішньої політичної кризи після проведення достркових парламентських виборів, а не лише гадання над гіпотетичною датою їх проведення», - переконаний заступник Голови Верховної Ради V скликання.