Мовне питання: Висмоктавши з пальця, поцілили в яблучко

Мовне питання: Висмоктавши з пальця, поцілили в яблучко

Панує думка, що питання національної самоідентичності є другорядним і похідним від питання фінансового, що українськість сформується лиш за умов ситого і вдоволеного існування на цій території. Поруч існує друга думка – самобутність нації, її ідентичність і усвідомлення себе є базисом, на якому починає процвітати бізнес, економіка, на якому починає оздоровлюватись політика. ОГЛЯДАЧ не береться судити, але подає інформацію на розгляд своїм читачам.

Видео дня

Як ми писали вчора, проблема двомовності – далеко не нова, проблема вибору і підтримки державою однієї мови, мови території, на якій ця держава існує вже була вирішена в таких країнах, як Чехія, Фінляндія, свідомо повернувся до себе Ізраїль.

Олександр Ярмола, ватажок гурту «Гайдамаки» виразив своє ставлення до мовного питання і до ситуації, що склалася в Україні з самоідентифікацією українців.

«Економічний зріст і добробут нації неможливий без стовідсоткового переходу на українську. Чому? Тому що української нації ще немає. Те, що кажуть з телебачення про те, що існує українська нація – це все брехня. Вона формується саме зараз. Нація неможлива без єдиної мови. Ось коли всі українці від Карпат і до Донецька, включно з Кримом (якщо вирішиться питання приналежності Крима) почнуть говорити українською між собою – тоді буде народжена українська нація. Можна говорити і знати російську як іноземну. Українцям треба визначитись – ми колонія, чи держава, бо політично, ми нібито держава, а от якщо подивитись на ситуацію в ефірі, на мовну ситуацію – то виходить, наче колонія, а колонія не може мати жодного економічного розвитку, тому що вона повністю залежить від держави, колонією якої є. Ми є культурною колонією Росії. І це – не вина Росії, в цьому вина тільки наша, тому що українці сплять, вони інертні, вони не розуміють, що щось змінилося, що треба і собі змінюватись. Я дуже сподіваюся на наших дітей. І тому саме для наших дітей і існують такі акції, як рух "Не будь байдужим", як всі акції, які ми проводимо і акція, яку ми проводимо сьогодні».

Думку Олександра підтримує Олег Скрипка:

«Я вважаю, що кожен із нас має поставити собі запитання, чи хоче він, щоб існувала українська держава. І якщо людина хоче, щоб існувала сучасна розвинута Україна як культурне суспільство, мова, звісно, необхідна.

Без розвинутої мови не може бути розвинутої економіки. Якщо у нас не буде розвинутої держави, ми годуватимемо інші держави - це економічний закон.

Сумно спостерігати за батьками, у яких діти не розмовляють українською. На мій погляд, будь-який представник молодіжного авангарду має володіти кількома мовами. І українською - насамперед. Це правильний, культурний підхід. І він має закладатися з дитинства у кожній українській родині.

Ми маємо формувати елітарне україномовне суспільство. І роль Києва як столиці в цьому процесі дуже велика. Культурний прошарок суспільства вже розмовляє українською мовою. Люди, які прагнуть іти в ногу з часом, мають володіти українською. А всі теорії «неіснування» української мови - від того, що люди лінуються її вивчити.

І коли ми зараз піднімаємо питання популяризації рідної мови, йдеться не про прийняття якогось чергового закону, а лише про власну ініціативу, адже ми робимо зміни в першу чергу в собі і своєму оточенні. Це є прояв нашої внутрішньої свободи. А якщо цю ініціативу підхопить широкий загал, важко вже створювати перешкоди до її виконання».

Обоз сподівається на те, що справді російськомовні люди не сприйматимуть кампанію «Зроби подарунок Україні» як прояв ксенофобії і шовінізму. Ініціативу людей, які хочуть говорити мовою своїх батьків, незважаючи на тиск сторічної ідеології, не можна засуджувати, а потрібно зрозуміти. Є інший вихід – тиснуть на тебе? Тисни ти, а з часом почнеш отримувати від цього кайф. І це – не сепаратистські гасла, це – гасла віднайдення в собі внутрішньої сили предків і безоглядної щирості з собою.

Підтримайте акцію, розпочату для лобіювання інтересів перекладу фільмів українською, мета якої – створити умови, за яких український продукт зможе увійти до конкурентного ринку, сьогодні монополізованого російськими дистриб’юторами - WWW.PLEDGEBANK.COM/KINO-PEREKLAD.