6 апреля • обновлено в 13:11
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Будиночок Ющенка? Чи все-таки Медведчука?

Після опублікування на «Обозі» журналістського розслідування про дачу Віктора Януковича в Криму читачі на форумі буквально закидали нас обвинуваченням, що будиночок лідера Регіонів ми знайшли, а палац Ющенка в Криму впритул не бачимо.

Кілька обурених дописувачів назвали конкретні місця розташування приватної «хатинки» Президента, тож заради об’єктивності кореспондент «Обозу» вирішив їх перевірити. Хоча на успіх особливо не розраховували. По-перше, Ющенко якось казав, що Крим не любить. По-друге, там вистачає державних дач, і Віктор Андрійович жодного разу не скаржився на негативну енергетику жодної з них. Однак, чому б не перевірити?

Один з читачів стверджував, що шукати треба в Партеніті: «Будиночок Януковича виглядає собачою будою поряд з палацом Ющенка в Партеніті,» - стверджував автор допису. Однак особиста перевірка не підтвердила цю інформацію. В цьому селищі міського типу Ющенка ніколи не бачили, як і його будинку. Хоча, як показує практика, чутки про приналежність якоїсь споруди українському чи російському високопосадовцю розходяться серед місцевих жителів ще із закладки першого каменя. Так, зокрема, було в Карпатах, де Віктор Андрійович збудував собі «колибу» в горах біля Яремчі.

Лист іншого читача був куди цікавішим. Він детально описав, як минулим літом відпочивав в санаторії «Зорі України», який належить до господарства славнозвісної ДУСІ, і особисто бачив там Президента. За його словами, близько 8 години ранку, коли санаторій ще спав, Віктор Андрійович приходив грати в теніс на приватний корт на території парку здравниці. За розповідями хлопця, погравши годинку, Ющенко повертався назад, в свій будинок над морем в 50-ти метрах нижче корту, оточеного височенним парканом. Читач прислав навіть власні фото. Перша: залитий сонцем двоповерховий дерев’яний будинок над морем, другий - нічний варіант – шикарна підсвітка стін та дворища. «Можливо, це одна з державних дач Президента», - писав хлопець.

Ця інформація, хоча й неймовірна, не могла не зацікавити «Обоз». Невже ДУСЯ встигла побудувати ще одну державну дачу, але вже з урахуванням смаку нового Президента! Адже в Криму жодної дерев’яної Президентської дачі! А Віктор Андрійович такий фанат дерева - навіть в найскрутніші часи президентства, під час газової кризи не зміг собі відмовити у відпустці, присвяченій різьбленню дерев’яних тарілок. Тільки в голові Віктора Андрійовича могла народитися ідея збудувати єдину на все узбережжя дерев’яну віллу…

Санаторій «Зорі України» зустрів кореспондента «Обоза» суцільною пусткою. Охоронець на вході підтвердив, що це територія Держуправління справами, після чого дозволив погуляти парком. Територія виявилася надзвичайно великою й безлюдною. Персоналу не було, місцевого населення поблизу немає. «Зорі України», - колишній прокурорський санаторій, знаходиться вдалині від будь-яких населених пунктів. Зручне місце для «секретної» Президентської дачі. Я вже думала, що вже безнадійно заблукала в павутинні доріг, коли на схилі з’явилися невеликі гарненькі котеджі – цілком завершені та недобудовані. За інформацією генпрокуратури, тут землі ДУСІ були незаконно передані у приватну власність структурам ООО «Синтез-Плюс» (кажуть, группа Коломойского «Приват»).

Зразу згадалося, що в карпатський курорт «Буковель», де найбільше любить відпочивати взимку Ющенко, активно інвестує кошти Коломойський. Невдовзі «Обоз» побачив невеликий корт, який описував наш читач. Трохи нижче було видно височезний паркан, а за ним - дерев’яний будинок, який, власне, я і шукала.

Паркан був глухий, обвішаний камерами, але без колючого дроту. Його пофарбовано такою ж рожевою фарбою, що й паркан «Зорі України». Напрошувався висновок, що «ДУСя» все-таки мала певний стосунок до побудови цього «шедевру». Обійшовши навколо паркану, я вийшла на берег моря. Звідти будинок було видно в усій красі, він справді нагадував дачу Президента в Карпатах – різьблена веранда та балкончики, невеличкі смеречки!

Пальми також були, але небагато. На території виднівся чималий критий басейн та невелике водоймище посеред зеленої галявини з дерев’яною кладкою, власний пляж довжиною метрів 40, біля пляжу - дерев’яна тераса для засмаги.

Будинок виглядав обжитим, на великих вікнах від стелі до підлоги висіли білі штори, за якими проступали обриси кремових меблів. До пляжу маєтку з одного боку підходила човнова станція санаторію «Зорів України» зі штучно зробленою бухтою, де чудово може перечекати шторм і яхта, і катер. З іншого - тягнулися пустельні, покриті травою та кущами, миси.

Охоронці вперто мовчали, чий це будинок. На всі питання казали одне: «Приватна власність». Причетність Ющенка до будови категорично заперечували:«Президента ми тут не бачили».

В адміністрації санаторію нікого знайти не вдалося. З пустого корпусу до журналістів вийшов охоронець. «Дача Ющенка?! Та що ви, це дача Медведчука», - сходу заявив охоронець. «Як Медведчука?», - перепитую недовірливо. Охоронець по-простому пояснив, що два роки тому Бакай Медведчуку виділив шматок землі, а той побудувався. Щоправда, за його словами, нещодавно будинок проданий комусь іншому. «Знаю, на минулому тижні оформлювали папери», - розповів охоронець. За його словами, Ющенка він ніколи тут не бачив, хіба що Литвин кілька разів приїжджав грати у волейбол.

Пізніше телефоном вдалося поспілкуватися з директором санаторію. Він не повідомив нічого нового, адже кому юридично належить ділянка, було відомо від генпрокуратури. Ділянку над морем у 23 гектари було продано ООО "Славутич-Дельфін". А будинок був самочинно побудований підприємством «Укрінвестбуд», підконтрольним Адміністрації Президента, на той час керованої Медведчуком. Директор стверджував, що гадки не має, хто реальний власник: «Я через паркан не зазираю».

Таким чином, ніяких прямих чи опосередкованих підтверджень, що будиночок належить Президенту, «Обоз» не знайшов. Проте справжніх власників продовжує розшукувати. Це, безумовно, впливові люди, адже держава так і не змогла оскаржити незаконну приватизацію ділянки з пляжем на території санаторію ДУСі.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Коронавирус. Самое важное

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги