Політики вшановують пам’ять Оробця (+відео)

Політики вшановують пам’ять Оробця (+відео)

Мороз оголосив хвилину мовчання. Відеосюжет 1,12 МБ

Видео дня

(відео ICTV)

Микола Томенко: Україні не вистачатиме Юрія Оробця як надзвичайно яскравого та самостійного політика

фото Дима Богданов/ОБОЗ«Юрій Оробець був яскравим політиком, який увійде в історію української незалежності як людина, яка зламала стереотипи у ставленні до політиків. Адже він міг практично самостійно довести будь-яку справу до кінця та забезпечити справедливість», - так народний депутат України Микола Томенко відгукується про Юрія Оробця, який трагічно загинув уранці 16 жовтня.

Томенко нагадав, що саме активна діяльність Юрія Оробця у конституційній дискусії сприяла прийняттю Основного Закону України у 1996-му році. Крім того, важливу роль відіграв у так званій «мукачівській справі», яка привернула увагу громадськості та правоохоронців до «бєспрєдєлу» тодішньої влади.

«Його активна позиція проти корупції у місті Києві не дозволила розкрадання значної кількості бюджетних коштів, землі тощо, - нагадав Томенко. - На жаль, такого рівня політиків, які б могли самостійно доводити справу до кінця, не так багато в Україні. І це найбільш сумно».

Водночас Микола Томенко вбачає потребу у зверненні до правоохоронних органів, щоб вони розібралися зі справою трагічної загибелі народного депутата, особливо в частині законності розміщення рекламних щитів на відповідній відстані від проїжджої частини. «Адже сьогодні столиця України є напевне єдиним містом із надзвичайно великою кількістю рекламних споруд, які встановлюються всупереч чинного законодавства занадто близько від проїжджої частини», - відзначив Томенко.