newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Андрія Ющенка замовило ФСБ

Андрія Ющенка замовило ФСБ

Згадаємо резонансні події кінця минулого літа. Провідні загальноукраїнські та регіональні газети передруковували скандальні матеріали з інтернет-видання "Українська правда", а народ "запоєм" читав матеріали під загальною назвою "Син Бога". Одні обурювалися, що ж це таке - народ бідує, а президентський синок роз'їжджає на крутій машині, котра коштує стільки, скільки простий українець не заробляє за все своє життя, інші відмовлялися вірити, рвали на шматки газети й у всьому звинувачували клятих бандитів-провокаторів з СДПУ(о) та "регіоналів".

"Син Бога" - це "Україна без Кучми"

Ще перед скандалом, коли про конфлікт Порошенко - Тимошенко тільки починали говорити, експерти прогнозували, що президентському куму треба організувати таку собі акцію "Україна без Кучми №2", щоб остаточно прив'язати Ющенка до себе.

Після президентських виборів 1999 року Кучма зробив різкий крен від Росії у сторону співпраці зі США. Згодом в Україні відбулася акція "Україна без Кучми". Усюди говорилось, що акцію організували американці, що це помста Кучмі за занадто самостійну політику. Після придушення цього виступу Леонід Кучма знову розпочав відверто проросійську політику. Саме "Україна без Кучми", яка нібито організовувалася за американські гроші, підштовхнула тодішнього президента в російські обійми. Лише згодом виявилося, що до організації акції була причетна, швидше, Росія, ніж США.

Видео дня

Операція "Син Бога"

Схожа ситуація розвивалася і в 2005 році. Незважаючи на всі переконання Порошенка, Ющенко не поспішав відправляти у відставку уряд Тимошенко. Тодішня прем'єрка все більше закручувала гайки у відносинах з Росією, що не могло подобатися Кремлю.

Спочатку, після провальної для цієї країни президентської виборчої кампанії, у Росії були всі шоковані. Але згодом Путін зрозумів, що на Віктора Ющенка можна впливати не гірше, ніж на Леоніда Кучму. Варто лише правильно розставити акценти.

А що може бути краще, ніж мати вплив на кума президента, шоколадний бізнес якого зав'язаний на Росії. От і в новій владі він активно відстоював "російський вектор", який мав стати пріоритетним. До того ж - хто дуже добре знає, де перебувають члени родини президента, на яких авто їздять, яке шампанське п'ють.

Як повідомили ГАЗЕТІ джерела в Києві, операція "Син Бога" була інспірована силами ззовні країни. Вона була розроблена в найкращих традиціях колишнього КДБ, з використанням спецзасобів. Але одне - провести операцію, зовсім інше - грамотно її подати.

З української сторони супроводом операції займався один із заступників голови СБУ Олександра Турчинова.

Про розгульне життя Андрія Ющенка в Києві знали ще раніше, але написати про це мало хто зважувався. Очевидно, робота з пошуку найбільш якісного каналу для "зливу" сенсаційної теми велася тривалий час. Однак, ніби під "гарантії" СБУ, розкручувати тему взялася "Українська правда". При цьому активно мусувалася інформація, що проект здійснюється за сприяння самого керівника СБУ Олександра Турчинова, а відповідно - і Юлії Тимошенко.

Це стало переломним моментом, оскільки, перебуваючи в стані тотальної недовіри, президент міг повірити в будь-що. Тому слова Порошенка, що операція "Син Бога" була розроблена головою СБУ Турчиновим за сприяння прем'єра Тимошенко, для президента стали вирішальним фактом.

Реванш Путіна

Очевидно проміжним результатом операції "Син Бога" було звільнення Олександра Турчинова ще до відставки уряду. Про те, що відставка готувалася давно, свідчить хоча б те, що указ про призначення Дрижчаного головою СБУ був підписаний уже через дві години після прийняття відставки Турчинова.

Проте скандал із сином президента став каталізатором усіх інших процесів. Подальші конфлікти, включаючи найбільш серйозний - навколо Нікопольського заводу феросплавів, лише поглибили ситуацію. Дві основні сили в українській владі зіштовхнулися чоло в чоло.

І президент перестав бути арбітром, а цілком прогнозовано примкнув до однієї зі сторін. Як наслідок - Петро Порошенко позбувся посади секретаря РНБО, але фактично перебрав повний контроль над майбутнім урядом, став справжнім "сірим" кардиналом української влади. А в Кремлі із задоволенням потирають руки, оскільки тепер мають прямий вплив на українського президента.

Руслан Коломієць, Київ

http://www.argument-ua.com