newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Війни Юлі з Петром немає, а є війна Тимошенко – Ющенко

Війни Юлі з Петром немає, а є війна Тимошенко – Ющенко

Михайло Погребинський - політолог, котрий в ефірі Першого національного ще рік тому розставляв такі "акценти", які помаранчевим були не до вподоби. Тому Погребинського важко зарахувати до числа експертів, котрі співпрацюють з новою владою, відтак його трактування є максимально абстрагованими від політичних симпатій.

- На вашу думку, про що саме не змогли домовитися Ющенко і Тимошенко, якщо не брати до уваги офіційну версію?

- Вони не змогли домовитися про курування економічної політики, про сферу відповідальності. Тимошенко як прем'єр-міністр хотіла працювати командою в уряді. А їй Ющенко не давав. Якби вона змогла, вона звільнила б зовсім не компетентного керівника "Нафтогазу України". Вона якось пробувала домовлятися з росіянами, але їй такої змоги не дали. Крім того, вони не змогли домовитися про спільну участь у виборах, із питань кадрової політики як у центрі, так і в регіонах. Можна перераховувати ці пункти довго.

Видео дня

- Можливо, вони побачили, що на двох набирають більше голосів, ніж разом. Може, це план?

- Можливо. Але, враховуючи те, що я особисто знайомий із фігурантами справи, можу вам із упевненістю сказати, що вони в одній команді працювати не будуть. Я абсолютно переконаний. Але з тим, що вони окремо отримають більше, ніж без війни, я згоден.

- Ще версія: коли в парламент пройдуть БЮТ, НСНУ, "Пора", Литвин, соціалісти - чи не помиряться всі сторони потім і буде парламент усіх своїх?

- В українській політиці все можливо. Виключати таку версію на 100% не правильно. Але на 99% я можу сказати, що разом Ющенко з Тимошенко працювати вже не будуть так, як працювали. Вони ж звинувачують одне одного у некомпетентності і причетності до корупції.

- Чи можна назвати Юлю Тимошенко псевдоопозицією?

- Справа тут не в назвах. Яка різниця, як її називати: псевдо чи не псевдо. Головне те, що влада зараз у руках президента. Звичайно, усі, хто не долучений до влади, - опозиція. Вона вже не буде у владі, це автоматично означає, що вона - опозиція. А яка то вже буде опозиція - будемо говорити пізніше.

- Чи голосуватиме електорат Януковича й есдеків за БЮТ?

- Я думаю, Тимошенко цього досягнути буде досить важко. Поки що вона не має підтримки на сході і півдні України. Дуже мало. Їй треба стати більш центристом, говорити про російську мову, домовленість із росіянами. Окрім того, про неї розкажуть багато поганого і представники влади, і опоненти. Але з рештою, якщо регіони не будуть в опозиції, то за кого ж людям голосувати? Та я не думаю, що Тимошенко стане героєм Східної України.

- А якщо говорити про певні домовленості, що Тимошенко спеціально відправили у відставку, щоб вона відібрала голоси в опозиції?

- Це могло б бути, якби Ющенко відмовився від Порошенка. У такому разі вони стали б "кумами", "друзями сім'ї" , але формально на перебіг подій впливу не мали б. Ну і, звичайно, якби була гарантія, що вона зберігає дуже високі шанси очолювати уряд. Ми робили дослідження і переконані, що Ющенко і Тимошенко отримали б більше місць у парламенті, якби утворили між собою союз. І що цікаво, окремо вони отримали б майже ті ж голоси. Зараз же ті, що надають перевагу Ющенку, будуть думати погане про Юлю, і навпаки.

- На що може тепер розраховувати традиційна опозиція ("регіони", СДПУ(о)?

- На підтримку виборців, які не задоволені Ющенком, сьогоднішньою владою, невизначеністю і поганими стосунками з Росією.

- Хто перейде під крило Тимошенко? Пора, Пинзеник, УНП...

- Мені самому дуже цікаво. Зараз можна з упевненістю говорити про Зінченка і Томенка - вони точно будуть з нею. Про Пинзеника, котрий поки що відкрито веде протимошенківську політику, я з упевненістю не говорив би.

- На чому будуватиме передвиборну кампанію Тимошенко?

- На справжніх ідеалах Майдану: проти олігархів, проти корупції, за справедливість. Як це робиться зазвичай.

- Як тепер Юля дивитиметься на політреформу?

- Вона буде її підтримувати. Прихильники реформи отримали дуже сильного захисника.

- Війна Тимошенко - Порошенко актуальна? Як вона протікатиме?

- Фактично цієї війни немає, а є війна Тимошенко - Ющенко. Ну, хто такий Порошенко? Шоколадний король. А я шоколаду не люблю.

Галина Роспопа http://www.argument-ua.com