newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Володимир Цибулько: «Секс-символ української політики - Президент. Бо в нього п'ятеро дітей»

Володимир Цибулько: «Секс-символ української політики - Президент. Бо в нього п'ятеро дітей»

Небагато буває народних депутатів, які пишуть еротичні вірші, бюрократію порівнюють зі старою курвою і радять Корчинському з Вітренко зайнятися сексом і лишити в спокої народ. В Україні є такий народний обранець - поет із мандатом і членським квитком УНП Володимир Цибулько.

- В українській політиці є місце для еротики?

- Політика - це еротика в природний спосіб. В Україні ще ніхто не експлуатував еротику як політичний інструмент, виборчий. Хіба що колись одна дама в Запоріжжі змінила своє прізвище на Усама бен Ладен і намагалася демонструвати "ню" в прямому телеефірі. Це їй мало помогло. Українці - політичні традиціоналісти, тому будь-який екстрімний інструмент у виборах зашкодить.

Видео дня

- Чи не стане російський порнофільм про Тимошенко і Саакашвілі початком подібних робіт в Україні?

- Якщо в російському фільмі персонажі, схожі на Тимошенко і Саакашвілі, займаються коханням у природний спосіб, то в помсту дуже легко зняти персонажів, дуже схожих на їхніх політиків, які займаються коханням у неприродний спосіб. Те, що зробили росіяни, - це все ігри для внутрішнього використання. Там немає серйозної політики, там є бажання плисти в морі лайна і не більше. Це шоу. Але політика не може доходити до абсурду і жити вічно за рахунок непрогнозованих кроків, бо тоді стає діагнозом.

- Хто є секс-символом української політики?

- Президент. Бо в нього п'ятеро дітей. І це є демонстрація здоров'я і духу. В українській політиці дуже багато секс-символів. Політика використовує державу як інструмент насилля, і хтось когось у цих відносинах "має". Персонажів багато, але демонструвати свої резонансні дії вони не наважуються, бо суспільство моральне і консервативне.

- Нардепові треба мати солідний імідж. У вас не виникають проблеми в спілкуванні з політиками через імідж поета-еротомана і жартівника?

- Для письма я перетворюсь у людину грайливу, тобто переношуся в тіло свого героя. А в реальному житті залишаюся ревним християнином, батьком дітей і виконую масу громадських обов'язків, таких, як газифікація рідного села.

- Ви закликали усунути від участі у парламентських виборах Корчинського і Вітренко...

- Вони хай займаються коханням один з одним, а не з цілим народом. Російського балагану в Україні не буде. В Україні навіть іронічні постаті -такі, як Плющ) є насамперед відповідальними політиками.

- Чи демократично це - усувати від виборів тих, хто має свій електорат?

- Ми пережили революційні часи і повинні вертатися до пріоритету законності. Останні вибори показали, що за Корчинського проголосували 20 тисяч виборців. Заради волі меншості йти на порушення закону не варто. Логіка, що на ковчезі повинні бути кожної тварі по парі, не структурує суспільство. Політики типу Вітренко фальстартанули ще до початку виборчої кампанії. А таке в спорті карається.

- Чи погодилися б ви написати сценарій для фільму? Наприклад, для бойовика про гарячі сесії Верховної Ради?

- Легко. Якби в Україні було кому знімати, то вийшов би дуже цікавий серіал про вибори. Незаконне фінансування, участь у бандитських формуваннях, робота спецслужб...

- На початку 90-х ви стали автором вислову "роздубова держави". Він актуальний зараз?

- Людину не так швидко переробиш. Те, що робить київська еліта, набуває дебільних форм у регіонах. Зараз намагаються реформувати Конституцію. Треба було спочатку реалізувати її відсотків на 50-60%, щоб вона запрацювала, а тоді вже реформувати. Подивіться, які кадрові перипетії. Тому цей вислів знову актуальний. Змінилось тло, але залишилися персонажі. Вони, як кожушні воші, тримаються до останнього.

- Чому нова влада зі ще більшою щедрістю роздає направо-наліво звання заслужених і народних?

- Держава - це завжди бюрократичний апарат. Пані бюрократія - стара курва, викинута з борделю, яка здула з себе пил, намалювала помаранчевою помадою губи, вдягнула помаранчеві спідницю і трусики та пішла працювати далі. Систему нагород і звань треба реорганізувати. Ну, як може Тетяна Засуха бути героєм України разом із В'ячеславом Чорноволом або Ґонґадзе. Це що - такий героїзм був у боротьбі за доступ до тіла Кучми? Оця нагородна система - це синтез радянщини і незалежницькго декору. Підтвердженням тих чи інших звань є гонорари артистів. У СРСР були подвійні-потрійні гонорари. Зараз - ні. Тому сенсу існування звань немає.

- Чи не здається вам, що в українській культурі замість очікуваної європеїзації повертається знайоме шароварництво?

- Українська культура - це культура тисячоліття. Якщо її не вміти читати - на виході отримаємо голлівудщину. Голлівуд не знає національних костюмів. Щодо євростандартів - білої сорочки, смокінга та метелика, - то Україна достатньо заявлена на класичному ринку. Та ми станемо повноцінною державою тоді, коли молоді українські митці привчать до себе молодих європейських споживачів.

- Хто або що є для вас музою? Її не відлякує мандат?

- Моя муза має штамп у паспорті і виховує двох дітей. Насправді натхнення - це стик емоцій. Коли приходять велика радість чи велике горе. Для хорошого письменника політика - це позбавлення багатослів'я. Бо політика робить кожне слово відповідальним.

- Розкажіть про інтригу з призначенням вас на посаду голови Державного комітету у справах релігії. Чим усе закінчилось?

- Я був радником прем'єра Ющенка, і в сферу моєї діяльності входив Держкомрелігії. Я жахнувся - це відомство створювалося для контролю над церквами, а в демократичному суспільстві цього не може бути. Ми з друзями вирішили розіграти сценарій, щоб показати абсурдність існування цієї інституції. Усі знають мене як постать дражливу, тож коли ми злили чутку про моє призначення, це викликало неабиякий резонанс серед владик українських церков. Я вже не кажу, що творилося в Московській церкві. Так було доведено, що існування такого органу є абсурдним.

- Ви - радник президента. Як відбувається доступ до тіла президента? Кажуть, це право монополізоване.

- Президент досвідчений управлінець і не має єдиного інформаційного джерела. Віктор Андрійович набагато доступніший від попередників. Але не треба забувати, що президент є фігура символічна, він може особисто втручатися у виключної ваги проекти. Але часто, коли егоцентричний проект не здобуває підтримки, починаються інтриги, що там монополізовано, що там не прорватися. Треба задумуватися над користю, яку принесе проект державі, а не над можливістю сфотографуватися з президентом.

- НСНУ створено під президента?

- Це експлуатація бренду. З погляду доцільності створення мегапартії за російським сценарієм - це не найгірший вихід. Усі розуміють, що потрібна нова ієрархія, нефаворитизм, система рівно віддаленого співіснування політичних сил навколо президента. Бізнесове середовище в політиці, а саме воно ініціювало створення НСНУ, зараз ратує за прохідний бар'єр. Бо воно зацікавлене в монополізації і витісненні з політичного поля конкурентів.

- Які кадрові зміни можуть відбутися у владі?

- Усі хочуть почути персоналії, яке шило на яке мило буде змінено. Поки що список шил і мил лежить у різних тумбочках. До середини жовтня.

- Чому не може бути союзу трьох: Ющенко-Тимошенко-Литвин?

- Я б не вписував Ющенка в цю трійку. Він - символ держави і буде врівноважувати тиски у стосунках Тимошенко-Литвин. Литвин почав розширюватися за рахунок людей, які працювали на Януковича. А Тимошенко розуміє, що вона від найвищої мети за одну сходинку. Зараз піти на розрив із президентом - значить, зібрати в парламенті потужну фракцію, набрати 15-17% голосів, але втратити перспективу. НСНУ і Тимошенко є учасниками розподілу держмайна, і це є основною причиною, яка не дасть їм об'єднатися.

- Ви захоплюєтеся китайською культурою. Чим китаєць відрізняється від українця?

- Українець - це людина "Я", хуторянин. А китаєць - це людина масиву, мурашника, з меншими амбіціями. Китайський комуніст нічим не відрізняється від українського, окрім того, що український є підданим Московського Патріархату.

Розмовляв Андрій Волик

Досьє

Володимир Цибулько народився у 1964 році на Черкащині в селі Хмільна. Одружений, має двох дітей. Поет, перекладач, есеїст. Президент Асоціації "Нова література". Проживає у Києві. Автор книжок: "Ключ" (1988), "Піраміда" (1992), збірки поезій та есе "Ангели і тексти" (1996). Упорядник (спільно з І. Римаруком) збірки "Поети української діаспори" (1990). Автор текстів популярних пісень. Народний депутат України, член Української народної партії.

Крилаті фрази народного депутата і поета Володимира Цибулька

...над розкинутим тілом дівочим

зійде вим'я з небес запорошене...

...кожна ковтнута бульбина тіло твоє трансформує в вареника

якщо ти жінка звичайно...

...зеленi тушки душок всiх кого ти трахав

вже мiг би нанизати добру вервицю...

...бути другим значить бути потенційною сволотою

зібрати на себе весь бруд

і стояти в тіні зимових дерев...

...чи час такий чи ангелиха не знесла

яєць достатньо чи неузгодження фізіології

й потреб держави чи не писався ще закон

і для ворон...

...мов без яєць пасхальний кошик

чи без колодки ножик чи Богоматір

без трусів в горошок прости вже Господи

за втому жанру...

...моя віра в доброту і порядність трахнута як сирітка

влада вмальовує в герби

грифонів левів орлов...

...порожній текст має дві цицьки для вигодовування

порожніх дітей а в їхніх очах згорає

макова тирса...

...чимось пахне не тим кажуть жовта акацiя

бiноклi повзуть на лобешник в полiцiї

в тих хто в нiй служить

кажуть на лобi ростуть часом й iншi частини тiла...

www.argument-ua.com