newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Кабмін звернув увагу АМКУ на телевізійну монополію Пінчука

Кабмін звернув увагу АМКУ на телевізійну монополію Пінчука

Прес-секретар Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко Віталій Чепінога оприлюднив заяву, у якій висловив своє ставлення до подій, які сьогодні відбувалися у вітчизняному телевізійному ефірі. "Оглядач" подає такст документа повністю.

1 вересня 2005 року в інформаційному просторі України відбулася безпрецедентна як для нових часів подія. Три загальнонаціональні канали, підконтрольні зятеві Леоніда Кучми Вікторові Пінчуку, перервали свої програми й в прямому ефірі транслювали мітинг на Нікопольському заводі феросплавів, який де-факто також належить пану Пінчуку. Синхронні дії трьох телеканалів дають всі підстави вважати, що відбулося грубе втручання власника в інформаційну політику цих мас медіа, в інтересах якого було порушено всі канони журналістської професії.

Видео дня

Ці норми, як відомо, вимагають представляти позицію всіх залучених до конфлікту сторін. Але протягом кількох годин на громадян України лився потік тенденційної та однобічної інформації, яка повністю спотворила позицію Уряду в питанні щодо Нікопольського заводу феросплавів. На превеликий жаль, це не випадок, а тенденція: на трьох телеканалах протягом останніх місяців інформація по НЗФ подається винятково під кутом зору пана Пінчука, і його незаконний тиск на журналістів є цілком очевидним.

Хочеться сподіватися, що і Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення, і Антимонопольний комітет України сьогодні побачили, нарешті, те, чого не бачили протягом кількох останніх років. В українському телевізійному просторі одна людина заволоділа монопольним правом на три центральні телеканали, при цьому активно використовуючи їх у своїх приватних інтересах.

Що стосується безпосередньо ситуації навколо Нікопольського заводу феросплавів, Прес-секретар уповноважений заявити наступне.

Уряд веде чесну і відкриту лінію на повернення державі підприємства, яке в шахрайський спосіб опинилося в руках родини Кучми-Пінчуків.

Після повернення цього заводу в державну власність, обумовленого рішеннями судів, він повторно буде виставлений на продаж. З цього приводу Фонду Держмайна і Мінпромполітики видано відповідні розпорядження.

Всі бажаючі матимуть можливість змагатися за право придбати НЗФ на чесному і відкритому аукціоні, який, до речі, транслюватиметься по ТБ.

Завод буде продано тому, хто запропонує вищу ціну і, відповідно, заплатить більшу суму до державного бюджету.

Отримані кошти в першу чергу будуть спрямовані на забезпечення нагальних соціальних потреб громадян України.

Віталій Чепінога